PDA

Zobacz pełną wersję : swierszcze w terra.....



Metus
26-12-2011, 11:57
Chyba mam maly problem. W terra mojej Ciri wylegly sie swierszcze. Jest ich ok 30-50 takich malutkich..... Ciri bedzie miala wylinke niedlugo wiec one moga ja troche denerwowac. Czy te swierszcze moga zdechnac z glodu?? czy musze je jakos wyciagac??? No i jeszcze jedno pytanko.... te swierszcze rozlazly mi sie po pokoju... :(( (oczywiscie ten wyleg) czy one zdechna czy tez bede musial je jakos lapac????

Kedzior
26-12-2011, 12:15
Z czasem one zdeczną z głodu,jakies 4 dni.Mo pająk zjadl swierszcza po 2 godz(ŁASKA!!!!!!) i ona zdązyła złozyc jaja.Im jest potrzebny pokarm.Z czasem zaczną umierać.Ale jeśli twój pupil bedzie miał wylinke to lepiej trzeba było je usunąc :)))))))))

Pablos
26-12-2011, 12:27
Hmmm...
Nie obawiałbym się specjalnie, o świerszcze które teraz rozeszły Ci się po domu...te za długo nie będą rozrabiać;))
Ale jeśli Twój pająk linieje to te w terrarze burzyły by mój spokój wewnętrzny..;) Ja dla świętego spokoju bym je wyexmitował z terrarium, bo mogą narozrabiać...:(
Pozdrawiam
Pablos

walter
26-12-2011, 14:55
AZOTOXEM je - swierszcze jedne!

Huhros
26-12-2011, 16:45
moja opinia jest taka: masz przerabane (jesli szybko czegos nie wykombinujesz)
mialem kiedys taka sama akcje wiec wiem czym to pachnie...
po1. zmien podloze w terra i wywal swierszcze (albo przesyp je do jakiegos pojemnika i hoduj:)
po2. zaczna zdychac = zaczna plesniec czyli kicha na maxa bo plesn pojawi sie w terra :(
po3. zauzmy ze kilka swierszczy przezyje i beda sie mnozyc w chacie- masz przerabane, juz nie raz uciekaly mi jak karmilem ptaszniki, jeden znalazl sie po kilku dniach w wannie, a inny kolo talerzy (bylem w szoku)- zawsze znajda jakis mokry kat i jakies okruchy wiec z przezyciem nie ma problemu, a jak zaczna grac Ci kiedys w nocy :) to moze pozostawie ten punkt bez komentarza

walter
26-12-2011, 17:12
Mnie tam ciagle wieja swierszcze - czasami im nawet na to pozwalam.
Czego nie wylapie kot (niech ma facet troche zabawy!) reszta gra mi po nocach ... bardzo to lubie.

Frontside
27-12-2011, 05:53
ja tez lubie jak mi siwerszcze przygrywaja ale cos ostatnio wszystkie jakie kupuje sie obijaja i siedza po cichu... a odnosnie swierszczy w terra to wez je wypierdziel z terra jak najszybciej !!!

Metus
27-12-2011, 13:22
tylko jak?? Pajak siedzi w kryjowce bo bedzie mial lada dzien wylinke a swierszcze sa malutenkie... maja ok 1,5-2mm dlugosci.... nie chce przeszkadzac mojej formosie w linieniu.....

Huhros
28-12-2011, 02:04
moze "lep na muchy" rozwiaze (prezynajmniej czesciowo) sprawe

Łukasz Kryszpin
29-12-2011, 15:21
Oj metus moim zdaniem powinieneś pozbyć sie tych małych gnojków bo mogą zrobić ci sajgon u formosy moi poprzednicy mają racje:)
weź je poprostu wypierdziel:)

42d3e78f26a4b20d412==