PDA

Zobacz pełną wersję : Problem (wentylacja...znowu)



Aron
28-01-2014, 10:18
Mam terrarium z OSB (drewniana skrzynia a z przodu przesuwana szyba) o wymiarach 60x40x80, a w nim otwory wentylacyjne (pojedyncze dziurki wywiercone wiertłem o średnicy 4mm). Pola wentylacyjne są na dachu i jednym boku terrarium i mają one wymiary 21x48 i 18x14. Problem tkwi w tym że przy odpowiedniej wilgotności jaka w terrarium powinna panować (60%) na przedniej szybie skrapla się woda... I teraz mam zasadnicze pytanie: ponieważ nie mogę już zwiększyć tych pól wentylacyjnych co mam to czy mogę wzdłuż bocznych krawędzi (tuż przy szybie i wzdłuż niej tzn w pionie) wywiercić dodatkowych pojedynczych otworów w odstępach mniej więcej 2cm tym samym wiertłem?????? Miałoby to mieć na celu zapobieganie zaparowywanie szyby...

PaCZeK_1988
28-01-2014, 22:49
jeśli chodzi tylko o parowanie szyby to mialem tak u swierszczy :D wystarczy ze skierujesz jakiś pęd powietrza na szybe (ja np. skierowałem z rurki i brzęczyka do rybek ... a u pajączka wentylatorek to pomaga :P. Albo ponawiercaj szybe :D ale odparuje tylko tam gdzie są dziurki :D to wywiercisz 2 i masz na oczy po co wiecej... dasz zwierzakowi troche intymnosci :)

Aron
29-01-2014, 04:59
Dzięki, a mogę zrobić tak jak napisałem???????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????

MareQ
30-01-2014, 12:17
jeżeli przy wilgotności 60% masz wode na szybie to znaczy że wentylacja jest zdecydowanie za słaba i musisz zwiększyć liczbe tych 'otworków'

szefffu
30-01-2014, 12:32
Raczej nic Ci nie da wywiercenie tych dodatkowych otworów.
4mm to naprawde niewiele.
Proponuje rozwiercic te dotychczasowe otwory i ewentualnie dać na nie jakąś siatkę.
Możesz jeszcze spróbować obniżyć temp. / o ile to możliwe/.

42d3e78f26a4b20d412==