PDA

Zobacz pełną wersję : wyciete ząbki



Fryta
27-12-2011, 18:08
Kiedyś ktoś o tym już wspominał. Chciałem nieco powrócić do tego tematu.
Może ktoś wie jak to "madra" gazetka napisała o usówaniu kłów jadowych u ptaszników? Ostatnio kilkakrotnie słyszałem takie rewelacje od klientów pragnących kupić takiego pająka. Kto rozpuszcza takie bzdury???????????

goffy
27-12-2011, 19:29
HEH
WYCIĄC ZEBY JADOWE U PAJĄKA TO TAK JAK BY CZLOWIEKOWI
POWYRYWAC WSZYSTKIE kIEŁKI.
CO ZA AŁEB TO WYMYSLIŁ??
POZDRAWIAM.

walter
27-12-2011, 20:36
Fryta,
te bzdury powtarzaja sie co jakis czas od wielu, wielu lat.
Jeszcze w polowie lat 80'ych trzymajac pajaka (jak sie pozniej okazalo - murinusa) wiele razy bylem pytany, czy ma on "usuniety jad" lub kly jadowe.
Wyraznie te kly widzialem i wolalem nie sprawdzac, czy rzeczywiscie potrafi on nimi w "ulamku sekundy" powalic wolu, jak to sie w "dobrze poinformowanych kregach" mowilo :)
Pare razy pytalem, jak wyglada sprawa z usunieciem klow jadowych ptasznikowi zaprzyjaznionych weterynarzy w Instytucie Weterynarii w Warszawie na Grochowskiej.
Kilku z nich nie umialo sie wiazaco wypowiedziec, bo nie chcieli "sprzedawac" niesprawdzonych informacji.
Jeden natomiast, majacy dosyc czesto do czynienia ze zwierzetami egzotycznymi popukal sie w glowe i to byla jego cala odpowiedz.

Niemalze mitologiczna historia z usuwaniem ptasznikom zebow jadowych nie jest wiec niczym nowym i chyba nie ma powodu sie tym przejmowac - glupota i naiwnosc ludzka sa wrecz nieograniczone i nie do wykorzenienia a ludzie, ktorzy troche powazniej sie tym zainteresuja, szybko przekonaja sie, na jakich "mocnych" podstawach taka informacja bazuje.

Atrax Robustus :-)
28-12-2011, 02:46
To jest po prostu niewiedza, a niewiedze mozna leczyc :)

Mnie tez przestaly dziwic pytania typu "A czy te twoje pajaki maja zeby powycinane?". Ludzie chyba za bardzo kojarza wycinanie gruczolow jadowych wezom z ptasznikami, a niby jak pajak mialby polowac i rozdrabniac pokarm, gdyby nie mial "zebow" ?

Najbardziej przykre jest to, ze jeden weterynarz tez mowi, ze powinno sie usuwac pajakom zeby jadowe...eh...jesli tak wyglada oswiecony czlowiek.

No nic, ja za to nie znam sie kompletnie na leczeniu kotow, psow (i nie bede sie znal) itd. wiec sie nie odzywam i nie krytykuje tego pana :)

Pajęczarz
28-12-2011, 11:58
To jak juwytną pająkowi "ząbki" to jak się on dalej odżywia??? Kroplówką???

Kendzierzawiec
28-12-2011, 14:07
nie to jak by człowiekowi szczęke zabrać !

Łukasz Kryszpin
31-12-2011, 15:01
Wiecie co???
To jest moim zdaniem szczyt głupoty
przecież ptasznikom nie wolno usówać kolców jadowych bo nie będzie on w stanie upolować sobie ofiary (no bo niby w jaki sposób???)
Nikt nie ma prawa ingerować w prawa natury ,i nikt nie da zrobić takiej krzywdy swojemu zwierzaczkowi prawda???????

42d3e78f26a4b20d412==