PDA

Zobacz pełną wersję : Brachypelma smithi



dany
29-12-2011, 08:40
cze,
jestem nowy i mam pytanie.mam smitha od tygodnia.jest on po 3 wylince,trzymam go w plastikowym pudelku po salatce.kupilem do tydzien temu.wczoraj zucilem mu pokrojonego maczniaka.dzisiaj wyjalem tego maczniaka.ale nie wiem czy pajak jadl,czy nie.po czym to poznac?czy pajak zjada calego takiego robala,czy zostaja po nim jakies odpadki,ktorych pajak nie moze zjesc?
pozdrawiam

Metus
29-12-2011, 10:56
zjada ile da rady. co nie zje to zostawi. Z regoly nie zostaje nic. Wydaje mi sie , ze Twoja smithi nie jadla. Poczekaj 2-3 dni i znowu daj.... powinno pomoc a jesli nie zje to albo zbliza sie wylinka albo pajak postanowil sie odchudzic ;P

Raven
29-12-2011, 12:56
Witaj, ja tez nowy :-))
Mam Brachypelme albopilosa po 2 wylince (dzisiaj mial trzecia) od okolo miesiaca. Nie jadl nic, co wlozylemto zostawalo.......kompletny brak zainteresowania. Niepokoilem sie troche, ale jak poczytalem forum wstecz znalazlem post, w ktorym ktos pisal, ze taki stan moze sie utzymywac miesiacami........i to mnie uspokoilo. Dozyl wylinki to pozyje dalej :-)) . Problemem jest to ze nie zmusisz pajaczka do jedzenia.....ale jak zglodnieje to sobie podje :-)).......pozdrawiam.

snaak
29-12-2011, 14:35
ja jak malym ptasznikom daje polowki maczniaka to na ogol zostaiwaja powloke chitynowa a srodek wyjadaja ja zauwazylemze jak ptasznik zatakuje ofiare to to miejsce robi sie czarne(czesc ofiary)

Łukasz Kryszpin
29-12-2011, 15:16
jeżeli twój pająk przyjacielu nie ma chęci jeść to nie ma sensu dawać na siłe jeżeli zgłodnieje sam będzie poszukiwał pożywienia :)
poczekaj pare dni i podaj mu kawałek mącznika zaobserwoj co sie będzie działo:)))))
moim zdaniem będzie wcinał aż radość.
POZDRÓWKA:)))))

Raven
30-12-2011, 01:46
do snaaka :-))
Zauwazylem cos podobnego. Jak wrzucam pinki to od strony na ktorej leza robia sie czarne. Mysle ze to wynik kontaktu z wilgotnym podlozem (co oczywiscie nie wyklucza twojej opinii)--bo moj pajaczek ma "gdzies" jedzenie (podejrzewam ze ma gdzies w pudelku jakies konserwy ukryte)............hahahahaaa

Caeli
30-12-2011, 06:24
Jak wrzucam mączniaki (bez głowy oczywiście), to w miejscu, gdzie jest odcięta - głowa, robi się czarne, bo ma kontakt z ciemnym podłożem, to oczywiste.

Pozdrawiam Caeli

42d3e78f26a4b20d412==