PDA

Zobacz pełną wersję : Haplopelma lividum



noradarling
31-12-2011, 07:24
Mam tego spajderka /foto w załączniku/od kilku miesięcy i nigdy jeszcze nie znalazłem jego wylinki. Wszystkie nieczystości pająk wynosi poza norę jednak wylinki jeszcze nie widziałem. Z tąd moje pytanie /może trochę naiwne/ ale czy możliwe jest by haplopelma l. zjadała lub w jakiś inny sposób niszczyła wylinkę? A może używa jej jako budulca do robienia gniazda?

Pablos
31-12-2011, 07:30
Witam!
Pająk śliczny:) ..zdjęcie jakościowo bez zastrzeżeń:)
Widzę, że pajączek jest już sporawy..która to wylinka lub jakiej jest wielkości? Sądząc po pojawieniu się barwy ..to już nie maluch...
Odpowiedz proszę na to pytanie, łatwiej będzie nam wszystkim się ustosunkować do Twojego problemu. Bardziej stawiałbym na to, że nie przeszła u Ciebie jeszcze wylinki niż że ją zjada...
Pozdrawiam:)
Pablos

noradarling
31-12-2011, 07:42
Zdjecie pajaka nie jest moje. Pochodzi ze strony http://www.bighairyspiders.com/. Co do tego że po 8 miesiącach od kupna pająka nie miał on jeszcze wylinki to nie możliwe...

Kupiłem go po 1 wylince więc był b. malutki. W tej chwili ma ok. 5cm i niestety nie wiem ile miał wylinek bo jeszcze żadnej nie widziałem...

Pablos
31-12-2011, 07:48
ok:)
Co do fotki to właśnie gdzieś już ją widziałem..;)))
A jeśli chodzi o pajączka to rzeczywiście nie jest możliwy "stan bezwylinkowy" trwający kilka miesięcy..skoro kupiłeś go jako L1.
Myślę, że wyjście jest tylko jedno...niestety ..ale najpewniejsze.. przy najbliższej przeprowadzce do nowego terra, po prostu poszukaj wylinki.
Pablos

JadziaP
31-12-2011, 08:47
Haplopelmy po wylince najpierw wysyssaja resztki wigotnosci ze skory a potem wbudowuja ja w scianke norki. Wylinke (skore) mozna zaobserwowac jedynie pare godzin po samym akcie linienia.

Kostek
31-12-2011, 10:48
Słyszałem , że niektóre gatunki ptaszników zakopują swoją wylinke. Twój pająk prowadzi podziemny tryb życia więc to mogło się sprawdzić w jego przypadku.

noradarling
03-01-2012, 10:30
Dzięki..:-)

Sklipkan
12-01-2012, 03:23
Moja lividum natomiast zostawia wylinki,wynosząc je na zewnątrz norki,przeszła ich już u mnie dwie i może znajduję je tylko dlatego,że na drugi dzień je wyciągam ... Lecz wszelkie resztki po zjedzonych owadach układa głęboko pod "ziemią" na dnie norki i uniemożliwia mi ich sprzątanie !!! A jak u Was z tymi resztkami ? Pozdrawiam ;-)>

42d3e78f26a4b20d412==