PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie w terrarium



i`am
04-01-2012, 11:08
czy ktos uzywa jakiegos wlasnorecznie zrobionego ogrzewania? nie chodzi mi o zadna zarowke itp.

Hari
04-01-2012, 11:37
yyy...czyli o co? Ogrzewanie własnym cialem? Chuchanie? Czy pocieranie patykow o siebie? ;)) Ja trzymam puki co w terra, gdzie jest kabel grzewczy, z tym ze pajączki stoja wyzej, na styropianie, wiec cieplo idzie jakby z powietrza, a nie od dołu. Pozdrawiam.

i`am
04-01-2012, 11:50
nie no wlasnie chodzi mi o jakies grzalki od rybek itp:P

ćwiklus
04-01-2012, 15:11
ja kiedys trzymalem terra na duzym akwarium ktorego swietlowki grzaly je od dolu ale jak juz teraz wiem to nie byl bardzo dobry pomysl ale mlode tak trzymam (miedzy pudelkiem po kliszy jest deska) i nic im nie jest dla duzej uzywam czerwonej zarowy

GALN
05-01-2012, 01:16
Jest jeden sposób na ogrzewanie terra pająkowi grzałką akwarystyczną
wkładasz grzałkę do butelki po napoju nalewasz wody i grzeje :)
Jest tylko problem troszkę to nie estetycznie wygląda trzeba jakoś zakamuflować tą butlę i terrarium musi być dość wysokie.Można by było
zrobić terra z podwójną tylną szybą oczywiscie odstęp między szybami jakieś 2,5 cm tam nalać wody i wsadzić grzałkę.Musisz liczyć się z tym że woda bedzie odparowywała i ubytki trzeba często uzupełniać.
Jeśli jest to jednak mały pajączek to tu wszystko zależy od ciebie
ja moje na samym początku trzymałem za lodówką była jeszcze nie obudowana jest z tyłu lodówki sprężarka i skraplacz ciepło "zabrane" ze srodka lodówki uwalniane za pomocą radiatora i skraplacza na tylnej częsci , na różnych wysokościach panuje różna temperatura wystarczy zmierzyć i umieśćić tam pojemniczek z pająkiem.Ale po co kombinować według mnie
dobrym sposobem jest żarówka zwykła 25 W pomalowana fabrycznie na czerwono kupisz wszędzie kosztuje 2,50 zł o ile się nie myle ,taka najzwyklejsza żarówa nie jakaś specjalna.Łatwy i tani sposób.
Kabel grzewczy też jest niezły umieszczony na bocznej szybie terra a nie na dnie co powoduje za szybkie przesychanie podłoża.Ale to wiąże się
z większymi kosztami.

i`am
05-01-2012, 11:01
ta zarowenie to mam wsadzic do terra czy przy sciance polozyc?

Metus
05-01-2012, 13:08
do terra raczej nie wkladaj bo pajak moze sie poparzyc. polecam przez scianke i tez z odleglosci ok 5-10cm od szybki :) sposob sprawdzony, tylko radze (zwlaszcza jesli terra jest malutkie) kup termoregulator akwarystyczny (23zl u mnie w Białymstoku) i do tego podlacz lampke. Wtedy masz pewnosc, ze nie usmazysz pupilka :D

i`am
05-01-2012, 15:11
terrmoregulator juz wczesniej podlaczylem.kiedys mialem rybki wiec mi zostal. wsadzilem ta zarowe do srodka moj kedzik raczej nie biega po suficie wiec sie nie powinien popazyc:)

Metus
05-01-2012, 15:52
w takim razie po prostu uwazaj na niego i obserwuj choc ja tam osobiscie chyba bym nie ryzykowal

42d3e78f26a4b20d412==