PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o ptasznika



redknee
05-01-2012, 04:23
czesc mam pytanie:
wiem z niektorych zrodel ze ptasznik B.boehmei (samica)dojzewa 3 lata.
a z innych zrodel ze juz po 1 roku jest dojrzala.
pomozcie:(((
to ile w koncu musze czekac aby 1centymetrowy boehmei stal sie samicą???

Huhros
05-01-2012, 05:57
1 cm bohemei? to zalezy od tego ile dajesz mu pokarmu i jaka jest temp jesli temp bedzie non stop w dzien np. ponad 30 st. i bedziesz mu dawal 6 swierszczy (np. Kubanskich gigantow ;) na tydzien to z pewnoscia dojrzeje po roku
jesli temp bedzie w dzien ledwo ponad 20 a karmisz ptasznika 2 swierszczami (np.bananowymi sredniakami) na tydzien, to czekasz z 3 lata
co do wieku samicy to gdzies po jakis 2 latach mozesz ja dopuszczac (przy zachowaniu umiarkowanych warunkow)- i oczywiscie po odpowiednim czasie od wylinki (zeby nie zdazyly sie zasklepic pory !)

Awikkularia
05-01-2012, 08:31
B. boehmei na pewno po roku nie jest dojrzałym ptasznikiem... Ten gatunek wolno rośnie, wolniej niż np. B. albopilosum (a ta dojrzewa w około 2 lata). Po roku osiąga około 2 cm, a dorosły ptasznik jest ze 2 razy większy.

Azazzell
07-01-2012, 00:41
Dokładnie Awi ma racje. Nigdy nie słyszałem, zby boehmei dojrzała w ciągu roku (nawet przy świerszczach gigantach) nie ma takiej mozliwości. A nawet jesli Ci się uda i bedziesz stosował się do takich warunków jak wysoka temperatura i duzo pokarmu bez żadnych obniżek temperatury na noc czy sezonowo to pajaczek może być zezpłodny :(

42d3e78f26a4b20d412==