PDA

Zobacz pełną wersję : Grammostola rosea vs Brachypelma albopilosum



KOL
08-01-2012, 01:44
Mam pytanie ktory pajak jest bardziej aktywny Rosea czy Albopilosum
(Chodzi mi glownie o dzien)?

Hari
08-01-2012, 03:39
z Tego co wiem to rosea jest bardziej aktywna w dzien, ale wiesz, zalezy od pajączka. Niektore zupelnie olewają kryjowke, a inne siedzą w niej caly dzien ;)

Huhros
08-01-2012, 04:35
kazda G. Rosea, z ktora mialem doczynienia olewa(ła) kryjowke w dzien i w nocy, natomiast B. Albopilosum tez olewala kryjowke, pod warunkiem, ze zapewnilo sie w ktoryms rogu terra jakies zrodlo Ciepla (z moich obserwacji wynika, ze Kedzierzawe lubia sie grzac, a Rozowe raczej nie- przy zachowaniu tej samej temp.), przy czym Rosea przechadza sie po swoim terra, a Albopilosum siedzi nieruchomo w tym jednym punkcie- z tego wniosek - Rosee sa bardziej zywotne jesli chodzi o dzien ! - w nocy raczej nie sprawdzam, bo spie

CD/Tombik
08-01-2012, 04:38
Huhros mowisz ze kedzierzawe lubia sie grzac ?? hmmm a jak zrobic w ktoryms koncu cieplej ? tylko nie chodzi mi o maty grzewcze itp tylko jakis taki domowy sposob :)

Atrax Robustus :-)
08-01-2012, 05:06
Ja tez zauwazylem, ze rosee sa bardziej aktywne, niz Brachypelmy. Po prostu te drugie wiecej czasu spedzaj w kryjowce, niz poza nia.

i`am
08-01-2012, 05:28
moj kedzik odkad ma czerwona zarowenie w terrarium wogole nie siedzi w kryjowce:) siedzi sobie na korku na sciance :)

Metus
08-01-2012, 06:10
moj kedzior to jest taki "turysta" :(( ze z kryjowki wychodzi raz na tydzien, no moze troche przesadzilem ale ciagle przesiaduje w kryjowce i jest mocno plochliwy, natomiast Rosea ciagle lazi, chowa sie tylko przed wylinka i kilka dni po.

Kendzierzawiec
08-01-2012, 07:08
mój kendzierzawiec często ja zapalałem rano żarówke w terra to wychodził sie ogrzać. A tak w ogule to rosea jest z często bardziej aktywna niż albopilosum.
Teraz mój albopilosum wogule nie wychodzi z kryjówki. A kiedyś wogule sie nie chował.

Huhros
08-01-2012, 13:02
ja mam swoj sposob (tylko prosze nie wybuchac od razu smiechem)- klade terra prze kaloryferze ;) i ustawiam odpowiedznia temp - cos w okolicach 25 stopni (sprawdzam termometrem)- cieplo promieniuje na scianki a w drugim rogu jest chlodniej (Brachmy siedza na sciance przy zeberkach kaloryfera, a Rosea siedzi po drugiej stronie)

morda
08-01-2012, 13:40
pewnie zalezy to od tego ze rosea zamieszkuje poludniowa czesc ameryki pd. w nocy im temperatura spada troche bardziej niz brachypelmom co za tym idzie ma wolniejszy metabolizm, wiec w dzien jest bardziej aktywna. co do tego ze kedzierzawe libia sie grzac to sie zgadzam - czesto je widze w dzien jak siedza na kamyczku lub na sowjej kryjowce i sie "wygrzewaja" :)

Karcharoth
09-01-2012, 02:37
ja ustawiam tj, Huhros terrarium przy kaloryferze i zawsze sobie siedzi Albopiloska na ciepłej stronie ścianki... już taki z niej zmarzluch :)))

Atrax Robustus :-)
09-01-2012, 04:24
Jak u mnie jest za niska temperatura to tez tak robie. W sumie terraria mam na biurku, a za biurkiem jest kaloryfer, wiec jak jest za zimno, to przysuwam terraria blizej kaloryfera. Nie jest za goraco, bo z jednej strony jest niska, a z drugiej wysoka temperatura. W kazdym razie pajaki same decyduja, gdzie chca siedziec.
Mysle, ze taki rodzaj....dogrzewania nie jest zly, chyba ze ktos postawi terrarium na kaloryferze, bo wtedy...no comment :)

walter
09-01-2012, 14:55
Mam pytanie ktory pajak jest bardziej aktywny Rosea czy Albopilosum
(Chodzi mi glownie o dzien)?

Krotko: Rosea

42d3e78f26a4b20d412==