PDA

Zobacz pełną wersję : Ja Nowy...i mój nowy Smithi :]



ice_man
08-01-2012, 23:27
Cześć wszystkim!
Mam zamiar kupić sobie 'pajączka' i najbardziej podoba mi się B.Smithi. Przeglądałem archiwum gdzie przeważnie pisaliście początkującym że Smithi jest jednym z najlepszych ptaszników na początek, więc jeśli mi go nie odradzicie to chyba właśnie na niego się zdecyduje :) Chciałbym żeby ktoś kto zna się bardzo dobrze na hodowli tych zwierzątek (zauważyłem że takich osób jest tutaj bardzo dużo) napisał mi jak wyglądają przeprowadzki takiego Smithi'ego tzn. jakie mieszkanko mu najlepiej na początku zafundować, jak często przenosić go do większego i kiedy można go do terrarium wpuścić tak żeby mi stamtąd nie zwiał :D Możliwe że taki temat już był poruszany na tym forum, ale ja przejżałem naprawde dużo wiadomości i nie znalazłem żadnej która by mnie w pełni usatysfakcjonowała. Tak więc nie denerwujcie się na mnie :) jeśli ten temat był już 1000 razy przerabiany.
Dzięki z góry wszystkim którzy mi pomogą :)
IcE_MaN

bizkiters
09-01-2012, 02:02
dla smithiego zrób na początek,wsyp torf kokosowy,potem weż połówkę
orzecha kokosowego jako kryjówka dla ptasznika,przydałyby by się też
jakieś ładne kamyczki jako ozdoba do terra:))
a pająka można przenosić za pomocą pędzla i pudełeczka!
pędzelkiem leciutko pchnij ptasznika raz do pudła,jeżeli nie wejdzie,to
jak ptasznik siedzi na ziemii to podłóz pod ziemią powoli kartkę,a potem
zakryj od góry pudełkiem ptasznika i podnieś powoli pudełko trzymając
pod spodem kartkę z torfem na której siedzi ptasznik zakryty pudełkiem.
uważaj tylko żeby cię nie ukąsił najlepiej załóż rękawice,aha i uważaj żeby ci też nie uciekl!
życzę miłej i dobrej hodowli nad smithim hehehehe:)))))))

Dr_Who
09-01-2012, 02:35
oczywiści smithi to cudowny pajączekj na początek
początkowo raczej będzie sie "odchudzał"
ale później będzie jadł:))

PaWeL^
09-01-2012, 03:11
czesc !!
ciekawe "IcE_MaN (---.piekary.net)" czyli jesteś z Piekar !! czyli gdzies z Kazimierza Wielkiego ?? tam @ robiła neta i oni mają piekary.net !! napisz z kąd jesteś i ile masz lat itp. !! daj numer gg !!

Atrax Robustus :-)
09-01-2012, 04:08
Co do przeprowadzek, to zalezy, jakiego pajaka kupisz. Jak jest dorosly, to nie cackaj sie z zadnymi pudelkami i pedzelkami, bo jak sie bedziesz zbyt dlugo bawil, to tylko zestresujesz pajaka. Ostateczeni mozesz sklonic go, aby wlazl ci na reke i wtedy przetransportuj go do kolejnego terrarium, ale jest to jedyny przypadek, kiedy usprawiedliwiam branie na reke ;))
Jesli pajaczek raczej nie bedzie chetny, to wtedy probujesz z pedzelkiem, lub pudelkiem i kartka.

Norb
10-02-2012, 01:18
Smyrać pędzlem pająka, co za delikaty z was! :)

42d3e78f26a4b20d412==