PDA

Zobacz pełną wersję : Sklepiki



K@MciO
11-01-2012, 12:57
Chciałym się dowiedzieć czy są jakieś sklepy na Śląsku tzn. Katowice, Sosnowiec, Mysłowice itp. z ptasznikami. Jeśli są to serdecznie proszę o adres. Jeszcze jedno pytanie: czy istnieje giełda z ptasznikami w Łodzi, a jeśli tak to czy jest tam dużo taniej niż w zwykłych sklepach zoo...

Z górki dziekuję!!!

Huhros
11-01-2012, 13:02
w Czestochowie jest super sklepik :)- jesli Cie to interesuje to moge podac dokladniejsze dane
gielda istnieje, ale wejdziesz tam tylko wtedy, gdy prowadzisz sklep zoologiczny (lub tego typu dzialalnosc)

042
11-01-2012, 13:06
Jezeli chodzi o Slask to Ci nie pomoge... Co sie tyczy gieldy w Lodzi, to oweszm jest taka i odbywa sie w czwartki na ulicy Polnej od 15 do mniej wiecej 20. Nie jest to gielda na ktorej sprzedaje sie tylko ptaszniki. To gielda zoologiczna i kupisz tam karme dla kota, jadowitego weza...oczywiscie ptaszniki rowniez. Co do cen , no to na pewno sa nizsze niz w zoologicznych sklepach, bo ta gielda jest wlasnie dla ludzi ktorzy prowadza dzialalnosc gospodarcza o profilu zoologicznym. Co sie z tym niestety wiaze ? Aby wejsc na gielde trzeba miec albo swistek ze taka dzialalnosc prowadzisz, albo wejsc z kims kto ma uprawnienia.Jesli bywasz w Lodzi i szukasz jakiegos konkretnego pajaka to napisz do mnie, a moze cos wymysliimy.

Pozdrawiam
042

K@MciO
11-01-2012, 13:19
Właśnie mam takową osobę co może tam wejść i mam plan żeby mi kupiła ptasznika tylko nie wiem czy jest sens bo skoro są ceny takie jak w zwykłych sklepach to nie. Może podalibyście jakieś cenowe przykłady oczywiście jeśli byliście na tej giełdzie:)

K@MciO
11-01-2012, 13:24
Jestem zainteresowany tym sklepem w Częstochowie jakbyś mógł podać dokładne namiary...

Huhros
11-01-2012, 13:40
to nawijam:
z dworca pkp/pks jedziesz tramwajem w kierunku Rakowa (czyli w przeciwna strone niz centrum), po jakis 6-7 przystankach dojezdzasz do osiedla z wiezowcami (Al. wojska Polskiego), po lewej widzisz budynek z napisem "biblioteka muzyczna", na tym przystanku wysiadasz i jakies 10 metrow od tego budynku znajduje sie maly sklepik terrarystyczny (przy budynku bylego Banku Czestochowa), mozesz w nim kupic wszystko - od straszykow, liśćcy, jaszczurek, węzy, rybek ;), az po skorpiaki/ptaszniki (naprawde niezly wybor- w ciaglej sprzedazy przynajmniej z 10 gat ptasznikow i to nie tylko te pospolite, przy czym jesli czegos nie ma, to mozesz zamowic wszystko co chcesz- kwestja czasu (do kilku dni)
jesli jedziesz samochodem, to centralnie jedziesz caly czas trasa i (jesli jedziesz z Katowic to po lewej, jesli z Wawy- po prawej) jest wiadukt, zaraz kolo tego wiaduktu (jakies 10m od trasy) znajduje sie budynek "biblioteka muzyczna" i patrzysz wyzej
jak cos to daj mi znac to sie jakos spotkamy i Cie tam zaprowadze- bedzie najszybciej :)
co do cen to sa naprawde niezle- niejednokrotnie nizsze od tych z forum! (wlasciciel jest hodowca)
jest jeszcze jeden sklep w centrum (kilka gat. ptasznikow/skorpikow), ale gorzej zaopatrzony

K@MciO
11-01-2012, 13:49
Dzieki! Może się spotkamy. Ale to dopiero na wiosnę. Jeśli rzeczywiście będą tam dobre ceny to przyjadę. Będę prawdopodobie z kolegą na motorku. Jeśli mógłbyś w najbliższyma czasie zczaić ceny i podać na forum - jakieś przykładowe.

Z górki dzięki!

Atrax Robustus :-)
11-01-2012, 14:06
Cud, miod i orzeszki :)

Moze za 40 lat bedzie cos podobnego w Sanoku :)

K@MciO
11-01-2012, 14:53
U nas w Jaworznie tylko jeden sklep i to mały wybór tzn. ptaszniki jak są to już duże np. był kiedyś Brachypelma Boehmei za bagatelka 250 zł jakieś 4 - 4,5 cm ciałko. Mnie się udało kupić vagansa który kosztował 90 zł wytargować na 85 zł ale mam zdolności handlowe no nie:D miał wtedy 5,5 cm - tak jak teraz w końcu to tylko 8 miechów i kurka dziwne że jeszcze nie miał wylinki hmmm...

Huhros
12-01-2012, 01:59
przykladowe ceny, bardzo prosze (podaje z glowy, ale chyba nie ulegly wielkim wahaniom):
P. Murinus (dorosla samica)- 160 zł
B. Emilia (ok. L3) - 40 zł
G. Rosea - 2 letnia samica- 120 zł
B. Smithi - 4 letnia samica - 280 zł
B. Bohemei - 4 letnia samica - 300 zł
A. Metalica (maja byc jakos na dniach) - 30 zł
A. Avicularia (gdzies chyba ok. L2-L3) - 30zł
B. Albopilosum (5-6 lat, jakis 8-9 odwloka! ) - 200 zł
B. Albopilosum (gdzies L2) - 20zł
H. Hercules (nie wiem, ktora wylinka, jakies 2.5-3 cm ciala) - 80 zł
Ptasznik Wioslonogi (dorosla samica, nie znam lat. nazwy, super!) - 150zł
P. Imperator (mlody, jakies - 6-7 cm bez zaodwloka) - 80 zł
B. Bohemei (niesexowany- 4-5 cm ciala) - 150 zł
B. Auratum (niesexowany- 4-5 cm ciala) - 150 zł
B. Albopilosum (niesexowany - 3.5-4 cm ciala) - 70 zł

bez cen (mozna sie dogadac):
Jest jakis Darlingi (super zaplata cele podloze pajeczyna), A. Genculata (dorosla samica), krzyzowka Vegansa i Albopilosum (dorosla samica!), jakis Cubansis (podobno jeden z niewielu w Polsce)... i to chyba tylko tyle (oczywiscie jak napisalem kiedys, mozna sprowadzic sobie wszystko- czekasz tylko kilka dni)

cenki sa naprawde dobre, bo sama wysylka kosztuje 25zł, wiec ja mam taniej niz na forum :D (laczac koszty)

Huhros
12-01-2012, 02:04
jest: B. Albopilosum (5-6 lat, jakis 8-9 odwloka! ) - 200 zł
oczywiscie blad ;)
ma byc: B. Albopilosum (5-6 lat, jakis 8-9 ciala! ) - 200 zł
no teraz juz chyba ok

K@MciO
12-01-2012, 02:56
A o ile jest taniej na giełdzie w Łodzi? Jaka cena np. boehmei tuż po seksowaniu(samica) 5-6 wyl.? - bo taka mnie interesuje (na giełdzie w Łodzi)

Sklipkan
12-01-2012, 13:30
Cześć . Pytasz i pytasz i nikt Ci jeszcze nie powiedział ,że w Katowicach jest przecież giełda zoologiczna. Pytasz o hutę Baildon ,tam się kierujesz i giełda jest w każdy poniedziałek od 17-ej do 19-ej .To jest blisko kina Cinema City w niskim "baraku" !!! Jak masz gdzieś znajomego w sklepie zoologicznym to prosisz go o wypożyczenie papierka o prowadzeniu sklepu zoologicznego i masz wjazd na giełdę załatwiony...Nie wiem napewno ale dla zwykłego przechodnia możliwe jest chyba wykupienie wejściówki ... Jak to i to nie da rady ,to po prostu prosisz kogoś wchodzącego by Cię ze sobą wprowadził i już ;)
Ceny są podobne do tych co podał Ci Huhros i STANOWCZO niższe niż w jakimkolwiek sklepie !!! Tam doliczają do tego przynajmniej 100% marży !!! A ptaszniki czasem znajdziesz w zoologicznym w Sosnowcu w przejściu podziemnym prowadzącym do dworca kolejowego głównego w centrum miasta .

Gari
12-01-2012, 15:12
thx za reklame ;)

Pozdrawiam
Gari

Huhros
12-01-2012, 15:33
cze Slipkan, ceny ktore podalem sa wlasnie cenami sklepowymi :)
Czestochowa to piekne miasto, w ktorym sa przynajmniej 3 sklepy z ptasznikami/skorpionami, stad duza konkurencja i w efekcie niskie ceny

K@MciO
12-01-2012, 23:17
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Slipkan postaram się wpaść niedługo do Sosnowca.

42d3e78f26a4b20d412==