PDA

Zobacz pełną wersję : pandinusek



CD/Tombik
12-01-2012, 11:28
Witam
Mam pytanko czy jesli bym mial [ nie mam , tylko przypuszczam ] doroslego pandinusa imperatora i do odpowiednio duzego terrarium wsadzilbym jego i 5 takich 3 wylinkcow zeby zrobic stadko to czy ten dorosly ich nie zje albo cos ? Czy po prostu wszystkie musza byc w miare ten sam wiek ?

:: batmex ::
12-01-2012, 12:44
pandinusy raczej nie maja problemow z zyciem stadnym , pod warunkiem , ze maja odpowiednia ilosc wolnej przestrzeni zyciowej :) i odpowiednia ilosc pokarmu,

mozna trzymac np samice z mmlodymi , i nie powinno byc z tym problemu, podobno zaobserwowano nawet kiedys jak dzielila sie jedzeniem z mlodymi (za bardzo nie chce mi sie w to wierzyc , stawialbym raczej , ze nie zauwazyla jak maluchy jej podjadaly zdobycz :)

nie jest wskazane trzymanie 2 lub wiecej doroslych samcow , gdyz - choc pandinuski to baaardzo spokojne i cierpliwe skorpy - moga sie w nich obudzic instynkty terytorialne , a wiemy do czego to prowadzi

ja trzymam dorosla parke razem w jednym terra, aczkolwiek kiedy samica miala male samca profilaktycznie oddzielilem i przez 2 wylinki maluchy mieszkaly z mama, a potem przeniosly sie do innego pojemnika , a samiec wrocil do swej kobiety (od razu zaczeli ... no ten .. wiecie :)

teraz znow oczekujemy narodzin , wiec trza bedzie znow faceta wyekspediowac do oddzielnego terra, robie to jeszcze z jednego powodu: moj samiec jest juz chyba dosc stary i spokojny i powolny (tzn jak trza to potrafi przegonic swierszcza po terra:), natomiast samica ma okropny temperament, do tego stopnia , ze nawet nie biore jej na rece, wiec za wczasu wole oszczedzic facetowi przykrych doswiadczen z plcia przeciwna :)

pozdrawiam
bat

ps. jeszcze mala reklama:
UWAGA !!! ---> w najblizszych dniach zostanie zaktualizowana strona www.callmejohny.republika.pl ze zdjeciami moich pupili, dotychczas w serwisie znajdowalo sie 55 zdjec, teraz ta liczba podskoczy do ponad 100, a niektore stare foty zostana skasowane, a poza tym wszystkie zostaly od nowa zeskanowane i wlasnie trwa obrobka graficzna majaca zapewnic najlepsza mozliwa jakosc zdjec, juz lada dzien bedzie mozna obejrzec nowe foty takich zwierzakow jak : hadrurus arizonienzis, euscorpius carpaticus (takze samica z mlodymi), a. metallica, h. troglodytes, oczywiscie pandinuski, g.rosea, albopilosy, mesobuthus gibbosus, oraz kilka zdjec bardzo luzno zwiazanych z terrarystyka , a strzelonych przy okazji bytnosci na pobliskiej laczce :)
zapraszam juz w krotce !!

42d3e78f26a4b20d412==