PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mam karmić zbunkrowanego pajączka?



Spodek2
13-01-2012, 02:41
Hej

Mój mały auratum schował się w swoim domku i zasypał wejście. Było to parę dni temu - myślałem, że może chce sobie w spokoju przejść wylinkę (jest po 4), ale nie. Nie wytrzymałem i z ciekawości lekko uchyliłem korę stanowiącą dach - poprostu sobie siedzi w tym dołku i nawet nie zrobił żadnej pajęczyny ani nic... Na pewno żyje, bo zareagował na wtargnięcie i miał zdziwioną minę :-)

Pytanie, czy mimo wszystko wrzucać mu jedzenie wieczorem i liczyć na to, że się odkopie, zje i zakopie spowrotem? Czy dać mu spokój i poczekać na wylinkę i dobrowolne wyjście?

Kupiłem go 12 lutego i od tamtej pory zjadł bardzo niewiele. Dwie (lub trzy, nie jestem pewien) pinki i jedną muchę.

Huhros
13-01-2012, 03:46
ja bym go zostawil i nie ruszal- jesli sie schowal to znaczy, ze nie chce mu sie jesc, poczekaj z tydzien i wrzuc mu cos do jedzenia, a do tej pory niech sobie siedzi w norce

CD/Tombik
13-01-2012, 03:54
Nic nie rob ... w/g mnie powinienes zaczac martwic sie za jakies... 2 -3 tygodnie .... pajaki to niejadki :)

Atrax Robustus :-)
13-01-2012, 03:56
W sumie jak moja smithi i regalis sa przed wylinka, to tez ich nawet nie karmie (bo nie ma sensu). Wtedy staram sie im wrzucac jedzonko co tydzien...poltora, ale i tak przewaznie nic nie jedza. Natomiast zaskoczyla mnie smithi, gdyz tydzien przed wylinka porwala i zjadla pinke.

morda
13-01-2012, 04:51
zgadzam sie z przedmówacmi :)

K@MciO
13-01-2012, 07:56
Mój vagans 3 miesiąc siedzi zakopany:D Co jakiś czas sprawdzam czy nic mu nie jest i uchylam rąbka tajemnicy odkopując go trochę a ten a przekór dalej się zasypuje - zrobił sobie z drugiej strony kokosa taką dziurę, podejrzewam że ta dziura żeby mu tam robaczki wpadały czy cóś - dobrze myślę???

Metus
13-01-2012, 09:05
moja T.Blondi po 3 wylince zjadla niewiele wiecej od Twojego w ciagu 2 tygodni a uwiez mi na slowo jest o wiele większa od Twojej pociechy... :) ps fotke mojej blondi masz tu... http://terrarium.com.pl/forum/download.php/16,7066,209/Blondi.jpg

Kafares
13-01-2012, 09:44
WItam. Mam pytanko do Metusa: Jakiej wilkosci jest Twoja blondynka:) Słyszałęm że prosto z kokony mają 2cm ciała.

Pozrdawiam
..........................
Psalmopoues cambridgei x2

Metus
13-01-2012, 14:49
Moja Blondi ma juz troszke ponad 3cm ciała i ponad 7cm z nogami :) jest po 3 wylince. Jak wychodzi z kokonyu ponoc ma ok 1,5cm ciała

Piotrekk
22-01-2012, 03:44
ja mialem ten sam problem z albopilosom. moze jest im smutno;)

ALF2005
30-01-2012, 03:25
jezeli jest juz calkiem "gruby" to jest prawdopodobienstwo ze zbiera sie do wylinki wiec lepiej dac mu spokoj a jak bedzie chcial to wyjdzie z kryjowki.A tak pozatym jezeli jest po 4 wylince to ok 5-7 dni przed wylinka pajak zaczyna ciemniec ,czyli pod starym pancerzem twozy sie nowy przezco ty to wodzisz jako sciemnienie odnorzy i odwloka w miejcu wyczesanych wloskow

42d3e78f26a4b20d412==