PDA

Zobacz pełną wersję : Higrometry



Metus
13-01-2012, 09:01
Czy ktos wie, gdzie w internecie mozna kupic jakies higrometry?? W www.karusek.com.pl juz patrzylem, nniestety tam nie ma. Znalazlem sklep gdzie sa ale opis tego produktu jest ponizej mojej krytyki...http://www.um-um.pl/sklep/katalog/advanced_search_result.php?keywords=hydrometr

Hari
13-01-2012, 09:25
Bo tam masz hydrometry (do akwarium). Mierza gestosc wody. Higrometr mierzy wilgotnosc powietrza. Chcesz taki profesionalny elektroniczny czy taki zwykly wakazowkowy za jakies 17 zł?

PaWeL^
13-01-2012, 09:38
www.gekon.lublin.pl !! tam mają chyba po 19,5 zł !! :)) ja czekam mają mi na jutro do sklepu sprowadzić :))

CD/Tombik
13-01-2012, 10:09
Dla pajeczakow [ metus dal ten topic tutaj - na forum pajeczym ] nie potrzeba higrometrow. Przynajmniej do wiekszosci gatunkow.

memphis
13-01-2012, 11:40
Ej cd/Tombik moge zapytać ile gatunków pająków hodujesz i jak długo ?????????

CD/Tombik
13-01-2012, 11:59
hoduje b. smithi oraz p. imperatora mam je od jakiegos tygodnia. Pół roku temu miałem b. albopilosum ale biedaczek padł :(. Memphis jesli masz zastrzezenia co do moich wypowiedzi to przyjme kazdy chocby krytyczna uwagę.

Metus
13-01-2012, 12:10
higrometr potrzebny mi jest jak najbardziej do terra z moimi pajakami. Potrzebuje takiego powiedzmy do 100zl.
Ps CD/Tombik mysle, ze troche za odwaznie czasem sie wypowiadasz.. :) Nie chce Cie pouczac ani krytykowac, ale musisz sie jeszcze troszke nauczyc......

CD/Tombik
13-01-2012, 12:14
Metus jestem przygotowany na kazda krytyke, w koncu jestem nowy i nalezy mnie pouczac :). A poza tym prosze dokladnie czytac moje posty powiedzialem ze przy wiekszosci ptasznikow [ 90 % brachypelm ] higrometry nie sa potrzebne. Rozmawiałem z wieloma hodowcami takimi ktorzy hoduja ptaszniki dla uciechy i obserwacji i z takimi ktorzy z tego zyja i wiem ze przy wiekszosci ptasznikow wystarczy dotknac ziemi i sprawdzic wilgotnosc "na dotyk". Sa takze trudne gatunki przy ktorych higrometr jest niezbedny, To samo napisałem w poscie wyzej tylko ze w wielkim skrocie ;-). Ale dziekuje za krytyke i przy kazdym moim popelnionym bledzie prosze mnie pouczac. W koncu po to tu jestem - aby uczyc innych i byc uczonym.

Hari
13-01-2012, 13:21
To ja mam taki wlasnie za 17zł. kupiony w zoologu (taki okrągly) i nie narzekam. Mam go luzem i jak potrzebuje to go do swierszczy na jakis czas włoze, albo do gekona, pajaczkow lub karaczanow. Sprawdze wilgotnosc, poprawie i po jakims czasie wyjmuje. Patent sie sprawdza :)

Krzysztof.W
13-01-2012, 14:17
Hari powiedz mi czy taki higrometr ma możliwosc regulacji, czy ma coś w w rodzju śrubki, z tyłu obudowy.

Hari
13-01-2012, 14:32
Teoretycznie powinien miec, ale z tylu jest tylko mocowanie wskazowki i nie daje sie tego przekrecic, nawet po rozlozeniu go na czesci. Mam nadzieje, ze jest fabrycznie dobrze wykalibrowany. W koncu czego sie spodziewac po najtanszym higrometrze? :) Swoją drogą to skąd wziac punkt odniesienia do skorygowania go w warunkach domowych?

Metus
13-01-2012, 14:54
ale jest tez (chyba) ten po srodku do miezenia wilgotnosci w powietrzu.

Metus
13-01-2012, 14:59
Nie twierdze, ze nie mozna obejsc sie bez higrometru, ale jest to całkiem przydatne urzadzenie. Sposobem na oko nie zawsze bedziesz w stanie okreslic dokladniej wilgotnosci. Dla Rosea lub Albopilosum nie jest konieczne dokladne trzymanie wilgotnosci ale dla Formosy czy tez Blondi przydaloby sie byc bardziej dokladnym :)

Metus
13-01-2012, 15:01
polozyc obok siebie np 5-10szt i odrzucic te ktore najmocniej sie roznia. Pozostawic tylko te ktore pokazuja taka sama wilgotność :P

Hari
13-01-2012, 15:08
Nie, to jest wlasnie mierzy gestosc. NIe znam sie zabardzo na akwarystyce, ale to jest cos w rodzaju plywaka, ktory ma skale zanurzenia i w ten sposob mierzy sie gestosc wody. Jak sie pytalem o higrometry to mi w jednym sklepie chciel to wcisnąc, ale z nic nie moglem soobie wyobrazic, jak takim czyms mialbym wilgotnosc w terra zmierzyc.;) Mysle, ze czesto jest to mylone z powodu pisowni higrometr, hydrometr oraz angielsikie - hygrometer i hydrometer. Tak mi sie wydaje, ale moze mnie ktos poprawic :)

Hari
13-01-2012, 15:10
hehe, trzeba je jeszcze najpierw kupic, bo w slkepie sa szczelnie zapakowane :D Albo niech na zlot terrarystow kazdy przyjedzie z higrometrem i wtedy powychodzą roznice :))

memphis
13-01-2012, 15:32
JA mam tylko takie zastrzeżenie że wsumie nieznasz sie na pająkach a starasz sie być bardzo aktywny aż za bardzo kiedyś ktos mi powiedział "czaty i fora terrarystyczne są przepełnione młododymi ludzmi któży nie mają pojecia prawie o pająkach czy innych zwierzakach a udają wielkie autorytety w tej dziedzinie . w ten sposób starają sie zabłysnąc" przemyśl to. JA mam swojego pająka od listopada w zasadzie końca listopada i uważam że nieznam sie na pajakach i jedynie pytam .

Jaca
13-01-2012, 15:47
Kalibracja hogrometru --> owijasz mokrą szmatką i powinno wskazywać 100%...

CD/Tombik
14-01-2012, 01:55
Ja nie mowie ze sie znam, a poza tym Memphisie powinienes dokladniej czytac posty forumowiczow. Napisalem ze przy wiekszosci gatunkow on nie jest potrzebny i to jest prawda. Ale nie twierdze ze jest on niepotrzebnym urzadzeniem, poniewaz jest bardzo pomocny ale nie jest on niezbedny.

ptasiek
03-02-2012, 03:44
Poszukaj informacji o psychrometrze
To bardzo prosty i w miarę dokładny sposób mierzenia wilgotności

42d3e78f26a4b20d412==