PDA

Zobacz pełną wersję : problem z młodym Kedziorem



Lucasss
15-01-2012, 05:31
witam , odrazu mowie iz jestem poczatkujacym terrarysta, no wiec pare dni temu kupilem sobie młodego kedziorka ma jakies 4cm z nogami,sprzedawca powiedzial ze spokojnie moge go juz trzymac w terra.Wiec wszystko mu pieknie przyszykowalem (wilgotny torf,troche korzeni,kamienie itp) acha terra ma wymiart 45 cm dlugosc,24cm szerokosc,i 23cm wysokosc, za dnie grzeje mu lampka tak do 28 stopni,a w nocy temp spada do 21 ,no wiec moje pytanie jest takie , kiedy go wlozylem juz do terra pierwszej nocy byl bardzo aktywny, przenosil torf,patyczki itp,natomiast nastepnego dnia juz go nie widzialem wiec myslalem ze moze sie gdzies zakopal , jednak w nocy takze sie nie pokazal ,i na nastepny dzien rowniez ,nie sadze aby uciekl bo terra mam bardzo dobrze zabezpieczone,no wiec co mam teraz zrobic,poszukac go w tym terra czy poczekac az sam sie pokaze ,a moze terra jest dla niego za duze,lub jest za cieplo ze nie chce wychodzic. Czy takie zachowanie jest normalne wsrod tych pajakow ze nonstop siedza gdzies w ukryciu ??

Metus
15-01-2012, 05:36
Pająki z regóły siedzą w ukryciu. Ich aktywność się zwiększa nocą. Co do terra to jest stanowczo za duze. Ja mam kędziorka w terra wielkośći 30dl X 25szer X 30wys. Moj kedziorek w tym terra bedzie już do końca. Jeśli zmniejszysz jemu terra to sam zauważysz, że Twój pająk bedzie sie zachowywał zupełnie inaczej :) proponuje terra wielkości max 20X15x15 (dł szer wys)

Lucasss
15-01-2012, 05:55
hmm a jesli terra jest za duze ,to ma to jakis wpływ na rozwój pająka ???

Metus
15-01-2012, 07:33
juz tłumacze... :)
Jeśli trrarium jest małe, pajak traktuje je w calości jako swoją kryjówke, gdzie czuje się bezpieczny, a zatem spokojny i raczej łagodniejszy. Natomiast jeśli terra jest duże pająk (wymaga kryjówki) nie czuje sie bezpieczny, przez co często siedzi w kryjówce. Jest agresywny i łatwo sie denerwuje. W dużym terra pająk ma także większy problem ze zlokalizowaniem i złapaniem ofiary (jedzonka :) ). Jeśli wolisz aby Twoj pająk czuł sie bezpieczny i nie był ciagle zestresowany, ładodniejszy to proponuje zmniejszyć terra.

Lucasss
15-01-2012, 08:10
acha ,dobrze wiedziec thx, a jak duzo torfu mam mu polozyc ??? i czy przez dzien moze byc zapalona lampka ktora podgrzewa terra do 28 ,a w nocy swiece czerwona o mniejszej mocy i temp oscyluje w granicach 20-23 ???

snaak
15-01-2012, 08:13
metus juz wszystko powiedziql ja jak dalem mojemu smithiemu(7cmciala) wsadzilem do takiego terra jak ty masz to odrazu zrobil sie agresywny szybki i dupka mu wylysiala

redknee
15-01-2012, 10:02
to jest wiadomo ze gdy ptasznik ma dosyc duze terra to sie stanie agresywny. lepiej czymac ptasznika w malym terra.
ja tak mialem z maja albopiloska po 9 wylince, do czsu czymalem ja w dosc malym terra ale chcialem ja kiedys dac do wiekszego no i oczywiscie pieknie urzadzic.Gdy wsadzilem ptasznika do tego duzego terra po jakims czasie byl strasznie agresywny i jak zblizalem sie z reka do niego to odrazu zaczal wyczesywac wloski, wiec sie wkurzylem i dalem go do tego malego co byl wczesniej.I znowu odetchnolem bo byl moim dawnym milutkim pajaczkiem.

WIEC ODRADZAM OSOBA KTORE CHCA BRAC NA RECE PTASZNIKI TRZYMANIA ICH W DUZYCH PIEKNYCH TERRA.

Metus
16-01-2012, 13:11
torfu wystarczy 2-3cm. co do żarówki to jesli masz temperature w pokoju powyzej 20stC i nie spada ponizej 20stC to ogrzewanie nie jest potrzebne. Żarówke (czerwona) wykorzystuj tylko do nocnych obserwacji ;]; jezeli jednak spada ponizej 20stC to uzywaj zarowki ale czerwonej (grzeje tek samo jak zwylka a przy tym nie ploszy pajaka) po co masz zmieniac zarowki ze zwyklej na czerwona i na odwrot.

42d3e78f26a4b20d412==