PDA

Zobacz pełną wersję : <<<<<<<<<Co sadzicie o tym terrarium ????>>>>>>>>>>



Bluff
16-01-2012, 11:07
elo wszystkim
mam pytanko
czy sadzicie ze terrarium dla lasiodory parahybany
o wymiarach 40dl 30 x 30 jest dobre czy za duze kupilem jej wypasione terrarium tylko nie wiem czy nie bedzie sie czula zagubiona a pozatym to jest niewyslowienie spokojna?
rowniez dalem tam kabelek grzewczy 25w tylko nakleilem to na karton grub 5mm bo do szyby trudno sie przyklejalo tasma izol.
ale temp nie wzrasta na termometrze 21 C tylko podloze troszke cieplejsze
co zrobic by zwiekszyc do 28 C???
mojw pajaki sa juz od tego zimna prawie zahibernowane! i zaczynaja sie robic zle
pomocy!!!!!!!!
dziex za odp
Narkenz

Metus
16-01-2012, 13:19
jakiej wielkosci jest pajak???
co do tej temperatury to nie wiem. ale jaka masz temperaturke w pokoju?? jakiej mocy jest kabel?? uzywasz termoregulatora??? a moze termometr jest do d..... :) ???

ćwiklus
16-01-2012, 14:05
jak rozumiem to kabel jest na dnie terra jesli tak to kiszka ja tak zrobilem albopilosie (ogrzewanie od dolu) to jak jej bylo za cieplo zakopywala sie w torfie przez co byla blizej zrodla ciepla wiec polecam zerowke 15-25W czerwona najlepiej podlaczona do termoregulatora akwarystycznego i nie musisz sie bac ze go ugotujesz i pradu kapke zaoszczedzisz bo juz za chwilke bedzie cieplo a i jeszcze jedna zarowke najlepiej z jednej strony terra zeby z drugiej bylo chlodniej temp 21 jej nic nie zrobi (chyba albopilosie nie robila) ale jak bedzie jej cieplej to prawdopodobnie bedzie tez bardziej aktywna. jak jusz musisz kablem to tez nie na calej powierzchni ale nie polecam a temp 28 to chyba tylko pod zarowa bo srednie powinna byc nizsza (tak mi sie wydaje)

Metus
16-01-2012, 14:44
ale pająk o ktorym mowi Bluff jest pajakiem nadrzewnym wiec... nie ma problemu. Kabel grzewczy moze byc

Metus
16-01-2012, 14:45
ale wpadka... co za wstyd... sorki za wprowadzanie w blad. Pomylilem sie. to nie gat nadzrewny tylko naziemny ;/

Bluff
16-01-2012, 15:05
tak wlasnie zrobilem termometr przyklejony jak juz napisalem na sciance terra ,a kabel bez zadnego termoregulatora bo nawet go sie nie oplacalo montowac mam z 10cm ziemi a pod tym kabel i grzeje z dolu szybe a jak pajaczek chodzi to ma tylko troche cieple podloze ..temp to 21C a kabel caly czas wlaczony ..wszystkie moje pajaki maja ok 20 c w pokoju ogolnie to temp 20 c a w terra niewiele cieplej prawie wogole nic to gowno nie daje jak mowisz zamontuje zarowke czerwona.nie lEpiej zwykla?? mocniej bedzie dawala powiedz mi jeszcze dokladniej jak to jest z ta zaroweczka ??? jak anajlepiej kupic i ile taka kosztuje ///????
bo kabel kupilem polski 25w za 30zeta ale byl tez 25w jakiejs niemieckiej firmy za 100 !!!!!!! wiec zrezygnowalem

DZIEKI Z GORY ZA ODP

Metus
16-01-2012, 15:14
polecam taka jak na fotce w zalaczniku. Jest to zarowka ktora nie rozprasza swiatla ani ciepla. Kieruje je tylko do przodu, a więc całe cieplo bedzie wykorzystane. Koszt ok 7-9zl (zalezy od sklepu)

Bluff
16-01-2012, 15:31
oczywiscie zaroweczka w srodku ??
jak mam tam niby lampe wstawic do tego terra
te terra ma wymiary :::40dlugosc x 30 x 30 ::: jak tam w srodku cos zamontowac niby mam pozniej dziure w szkle na kabel wiercic ???
czy oprawke tez do srodka wszadzic a kabel gdzie miedzy drzwiczkami ?na prowadnicy w koncu sa ! jak ty to zainstalowales??

ćwiklus
16-01-2012, 15:32
Metus nie wiem czy 40W to nie za duzo ja bym zaczal od 25W ale musisz to sprawdzic zwykla nie bedzie lepiej dawala ciepla tylko swiatla a czerwonego swiatla ptaszniki nie widza wiec nie beda plochliwe a cieplo takie same a ten termostat o ktorym mowilem to kosztuje 20-25 zl zobacz jak to wyglada w sklepie osobiscie go nie uzywalem ale mam zamiar

ćwiklus
16-01-2012, 15:37
ta nie wiem jakie masz terra ja sam robilem wiec przewidzialem to jak masz na gorze siatke to w niej zrob dziure na kabel i wtedy zamontuj oprawke moze tez byc na zew ale wiecej ciepla stracisz

Metus
16-01-2012, 15:43
40W dlatego ze w pokoju temperatura zadko kiedy wzrasta powyzej 17stC. Zaswyczaj jest ok 15stC wiec 25 to za malo. Termoregulator u mnie kosztuje 27zł. (patrz załącznik)

Metus
16-01-2012, 15:46
u mnie zarowa jest na zewnatrz. ok 10-15cm od szybki (zeby nie pekla) a kabel grzewczy i czujke od termoregulatora wprowadzilem przez siatke wentylacyjna :)

Bluff
17-01-2012, 06:32
powiedzcie jeszcze gdzie kupic ta zaroweczke osram-u 40 watowa bo bylem we wszystkich sklepach w gdyni i nia ma. kupilem za to 40 w zaroweczke philips-a jest napisane 40w red spot light i swieci na czerwono koszt 9,80 czy o taka chodzilo (swiecaca na czerwono) czy ona ma by na podczerwien (infra-red) bo podobno przy tamtej wogole nie widac czerwonego swiatla ale nagrzewa sie w minute i grzeje jak glupie .kupilem oprocz tego osram concentra ale 60w!!!!
ale nie wiem czy moge ja uzyc bo jest napisane natura wcale nie sweci na czerwono i napisane jest neodymowa
do nagrzewania czy naswietlania roslin
a tak wogole to ta zarowka ma kolor fioletowy mglisty a jak swieci to normalnie bialo ! jaka najlepsza???

Metus
17-01-2012, 07:41
60W to za duzo. Jesli jednak zdecydujesz sie jej uzywac to nie zblizaj jej zbyt mocno do szybki terra bo peknie, pozatym bez termoregulatora nie radze bo ugotujesz pajaka. Co do zarowek... poszukaj tych zarowek w sklepach elektronicznych i ze sprzetem dyskotekowym. Zarowka powinna wygladac jak na obrazku ktory umiescilem w poscie wyzej. Zalety tamtej zarowki rowniez juz podalem.

Bluff
17-01-2012, 08:39
mam !!
tylko nie osram-u a phillipsa (nie ma chyba zadnej roznicy)
jest z malym gwintem i ma 40 w wlaczylem zaroweczke lampa 10 cm od bocznej scianki i w srodku 28 C tylko tego chcialem
dzieki za wszelkie rady
teraz tylko przygotowac terra dla pozostalych pajaczkow
Dzieki

42d3e78f26a4b20d412==