PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie trzymac A.metallice



ćwiklus
17-01-2012, 13:06
od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem i jest to moj pierwszy nadrzewny gat ma 2 cm(~4,5 cm z nogami) cialka i wsadzilem ja do pudelka na mocz wys 7,5 srednica 5,5 juz zaczela sobie robic gniazdo ale niestety na patyczkach pojawila sie plesn (mimo ze je gotowalem wczesniej) wiec musze jej to zniszczyc zastanawiam sie czy nie wsadzic jej do wiekszego terra czy jeszcze nie i co zrobic z tymi patykami zeby jej znowu nie zniszczyc domku
dzieki i pozdrawiam

Atrax Robustus :-)
17-01-2012, 13:48
Avicularia to nie Brachypelma i mozesz ja spokojnie trzymac w czyms wiekszym, niz male pudeleczko. Twoj pajaczek jest juz dosyc duzy, wiec mysle, ze spokojnie mozesz go przeniesc do pudelka po salacie, albo do wiekszego sloika. Taki pojemnik powinien mu wystarczyc. Jak juz bedzie po ...7 wylince, to mozesz go przeniesc do wyzszego faunaboxa bez obaw, bo bedzie polowal bez problemow.
Co do patykow, to mialem ten sam problem. Oczywiscie pozbadz sie tych i zalatw nowe. Wloz do piekarnika, a potem do wrzatku.
Jak juz wyschnie to daj na jakas podstawke plastikowa (zeby nie dotykala podloza i nie byla wilgotna) i drugi koniec oprzyj o scianke i nie spryskuj kory, tylko podloze i scianki. Oto przepis na bezplesniowa kore/patyki ;)

memphis
17-01-2012, 14:17
ja bym powiedział że pudełeczko jest zamałe ja tżymam w takim B smithi wielkości 1,1 cm polecił bym pudełeczko po sałatkach :]

gatim
18-01-2012, 07:40
moja skromana rada:
wez litrowy sloik, bedzie ok to pajak nadzrewny wiedz jego siec bedzie jego domem i bedzie sie tam doskonale czul, a co do patyczkow to ja wykozystuje takie jak sa do saszlykow plesn ich nie chwyta, tylko ich nie gotuj

noradarling
19-01-2012, 11:03
Zamiast patyków z powodzeniem można użyć też sztucznych roślin. To wygoda i nie ma obaw że coś zacznie pleśniec. Jak pająk urośnie i będzie widoczny to można mu wtedy włożyć do terra jakąś żywą roślinkę
jako "statyw" do budowy gniazda. Jak jest mały i mieszka "w sałatce" to i tak żadna ozdoba i trzeba bardziej niż o estetykę zadbać o wilgotność, temperaturę. Takie jest moje zdanie.

:: batmex ::
20-01-2012, 09:50
u mnie siedzialy 2 sztuki (razem) w pojemniku 20/12/15 dl/szer/wys, w srodku byla plastikowa roslinka,

w ogole polecam sztuczne roslinki/wystroje terra , jest teraz taki wybor roznych materialow , a nie trzeba sie martwic o roztocza , utrzymanie roslinki , czy wlasnie plesn ew inne grzyby

42d3e78f26a4b20d412==