PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o terra



Bioły
18-01-2012, 23:32
sorrki ale chce hodowac ptasznika kedzierzawego i mam terrarium wielkosci 40,20,25 i chyba jest troche za duze. Czytalem w opisie ze malych mozna czymac w pudelkach po fott .jednak wieksza satysfakcje by mi przynioslo jak bym go trzymal w sloiku a juz najlejlepiej w tym terrarium tylko slyszalem ze nie bedzie jadl a potem z tego powodu zdechnie :(. wiec mam pytanie czy sloik bedzie wystarczajacy??? z gory dzieki

Frontside
19-01-2012, 01:19
Jesli kupisz maluszka po 2 czy 3 wylince to naprawde pudelko po negatywie :-) potem jak troche podrosnie to moze jakis maly sloiczek a dopiero dopiero potem terra. taki maly pajaczek w terra by byl "zagubiony" i zanim by znalazl jedzonko to ho ho ho :-) wiec dla jego dobra trzymaj go tak jak sie powinno :-)
Powodzenia w hodowli :-)

Jimbo
19-01-2012, 02:59
Myślę, że słoik spokojnie może być. Ja jak kupiłem Smithi po jednej wylince, to trzymałem go w pudełku 10x10 i spokojnie jadł i wszystko było ok. Także jakiś mały słoiczek tym bardziej możesz mu sprawić. No problemo.

Atrax Robustus :-)
19-01-2012, 04:55
Co do jedzenia, to moze nie zdechnie z glodu w tak duzym terrarium...bo przeciez w koncu cos znajdzie, ale i tak powinienes przeniesc do mniejszego. Ja na poczatku uzywalem pudelka po jogurcie, a teraz trzymam smithi`ego w pojemniku po salatce i jest ok, bo terytorium jest odpowiednich rozmiarow.
Sloik to bardzo dobre rozwiazanie, bo widocznosc jest o wiele lepsza.
Pozdrawiam.

042
19-01-2012, 05:06
Ja proponuje pudelko po sosie do pizzy. Podejdz do jakiejs pizzeri i popros zeby Ci dali jedno nowe ( nie bedziesz mial problemow z myciem go i zastanawianiem sie czy substancja ktora byla w pudelku nie zostawila szkodliwych dla pajaka resztek ). Rozgrzana igla lub widelcem ( moj patent - 4 dziurki na raz sie robia ;) heheheh ) zrob otwory wentylacyjne. Pajaka bedziesz doskonale widzial, powierzchnia zyciowa dla zwierzecia tej wielkosci tez bedzie odpowiednia i co wazne : w przyczyny ewentulanego uszkodzenie pajaka ( czego nie zycze nikomu ) nie bedzie wchodzil upadek z duzej wysokosci jaka niewatpliwie jest np 20 cm dla takiego malenstwa.

Pozdrawiam
042

Bioły
19-01-2012, 05:48
dzieki bardzo pomogliscie mi :)

Metus
19-01-2012, 14:44
ja swoja malutka po 4 wylince smithi trzymam w ..... solniczce szklanej. Wieczko ma juz dziorki, solniczka jest przejrzysta

42d3e78f26a4b20d412==