PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktos ma??



Metus
19-01-2012, 14:20
czy ktos ma fotke jak wyglada plesn lub inne dziadostwo na pajaku?? bo nie wiem czy juz mam sie bac.... :(

Huhros
20-01-2012, 03:54
a o jakiego ptasznika chodzi? (w Twoim przypadku)

Atrax Robustus :-)
20-01-2012, 07:17
Plesn to tak jakby male, biale wloski, ktore "wrastaja" w pajaka. Przynajmniej z taka sie spotkalem. Jesli ma sie mikroskop, to mozna sprawdzic, czy sa strzepki. Albopilosum kolegi miala podejrzenie plesni, to po "przebadaniu" okazalo sie, ze to nie jest zadna plesn, tylko zabrudzenie. W kazdym razie, dobrz gdyby odpowiedzial ktos, kto sie spotkal w wieksza iloscia przypadkow plesni...ja na razie spotkalem sie tylko z jednym (kiedy w preparacie mikroskopowym bylo widac wyrazne strzepki).

Metus
20-01-2012, 08:29
wlasciwie to wyglada bardziej jak jakas grzybica ale sam nie wiem. zabrudzenie to to nie jest. Sprobuje zrobic fote i jesli sie uda to ja umieszcze

ALF2005
30-01-2012, 03:17
mialem plesn na g.calla i na kedzierzawej i powiem ci szczerze ze nie ma co panikowac bo nie rozwije sie ona tak szybko abys nie dal sobie z tym rady a jezeli obnizysz wilgotnosc w pojemniku z ptasznikiem i zostawisz mu malutkie miejsce wilgotne to plesn sie nie bedzie rozwijac.Moja calla chodzila z plesnia przez 6 miesiecy a jak wyliniala to sie jej pozbyla , a kedzierzawa miala peknieta noge(zwiala z terrarium o poszla do gekona ktory ja uszkodzil:-) ale juz jest ok )i w tym miejscu sie jej rozwinela plesn i tez dalej zyje(i dochowale sie 2 kokonow) a nic nie robilem w tym kierunku.A ao do jej wygladu(plesni oczywiscie) to w moich przypadkach byly to biale plamy na stawach , i twozyly one jakby obwódkę na stawie i w jwgo sasiedztwie

42d3e78f26a4b20d412==