PDA

Zobacz pełną wersję : Haplopelma lividum-kto je hoduje?



noradarling
23-01-2012, 11:32
Jak w temacie.
Ciekaw jestem kto z kol. hoduje te pająki. Ja mam 1 szt. od ubiegłorocznych wakacji.

morda
23-01-2012, 11:35
z tego co wiem (a jest to wiedza ksiazkowa) to bardzo trudno je mnozyc. ale sam jestem ciekaw opinii experta wiec dolaczam sie do pytania

Atrax Robustus
23-01-2012, 11:50
A wlasnie
Mialem sie Ciebie kiedys na chacie spytac, ale zapomnialem. Masz samca, czy samice?
Ja zamierzam lividum hodowac troche pozniej. Prawdopodobnie gdzies kolo maja, ale zobaczymy, czy cos z tego wypali.
Ja tam wole nie planowac ;)

Awikkularia
23-01-2012, 11:51
Hoduje=ma, czy hoduje=rozmnaża? Wiadomo, że każdy kto trzyma chociaż jednego węża mówi, że hoduje zbożówkę... Po prostu tak sie już utarło... Więc co masz nora na myśli? Rozmnaża, czy po prostu ma?

noradarling
23-01-2012, 12:47
Jak tak podchodzisz do tematu to "MA"
Przecież można hodować i nie rozmnażać. Istnieje pojęcie "hodowli racjonalnej" oraz opieki nad zwierzętami lub roślinami. Obydwa zagadnienia zawierają się w terminie "hodowla".

Również pielęgnować, uprawiać, wychowywać, dopomagać do wzrostu, rozwoju ... to wszystko nazywa się hodowla.

noradarling
23-01-2012, 12:57
Kupiłem tego pająka od Awi 17.07.2002 (pająk był po 3 wylinkach) a 18.07.02 -czyli następnego dnia miał 4 wylinkę. Jak do tej pory pająk jest koloru ciemnobrązowego. Jeszcze nie wiem co zniego wyrośnie. Teraz właśnie "zasznurował" wejście do nory więc pewnie będzie miał wylinkę. Tak naprawdę to nie wiem dokładnie kiedy spodziewać się
wybarwienia (jeżeli to samica).

JadziaP
23-01-2012, 13:34
CHOW = utrzymywanie w odpowiednich warunkach (np. chomik albo zlota rybka badz pojedynczy ptasznik)

HODOWLA = doprowadzenie do rozmnozenia (racjonalna hodowla = celowe doprowadzenie do rozmnozenia, mnoznie poprzez wiele generacji, swiadomy i celowy dobor zwierzat hodowlanych)
__________________________________________________ ___


Hapl. lividum nie sa zbytnio trudne w chowie czy nawet w hodowli.
(oczywiscie pod warunkiem ze im sie zapewni odpowiednie warunki - co wcale nie jest takie skomplikowane).

noradarling
23-01-2012, 13:38
Jadzia!

Kiedy można się spodziewać/jeżeli lividum to samica/ zmiany ubarwienia?

PAwcIO
23-01-2012, 15:32
Ponoć po 5-6 wylince baby robią się niebieskie:). Mój przeszedł już 5-tą i chyba nadal jest brązowy. "Chyba", bo nie widze go zbytnio, skubany 99% czasu spędza w tej klitce, którą wykopał. Widać tylko tunele od spodu słoika. Twój też taki "skitrany" siedzi?

Blady
23-01-2012, 23:31
Moj samczyk przez jakiś czas (od 6 do 8 wylinki) przy podświetleniu miał wewnętrzną stronę łydek niebieską. Poźniej mu to przeszło - więc ostrożnie z entuziazmem :))))

Pozdrawiam

Awikkularia
24-01-2012, 06:37
Samce do ostatniej wylinki mają niebieskie barwy na kończynach, dopiero później robią się brązowe. Natomiast siedzi w norze, bo to pająk tzw. pozdiemny...

noradarling
24-01-2012, 11:01
Nie bardzo.

Bo dosyć często wychodzi na powierzchnię. Wyglada to tak że do połowy -to znaczy odwłok ma w ziemi a reszta ciała jest na zewnątrz.

noradarling
24-01-2012, 11:06
Ten którego mam ja nie jest nawet trochę niebieski. Jest ciemnobrązowy. B.ładnie zbudowany i aż miło na niego popatrzeć jednak z oczywistych względów wolałbym żeby to była samiczka.

Ciężko mi powiedzieć po ilu on jest wylinkach. Wiem na 100% że czwartą wylinkę miał w lipcu 2002 .

42d3e78f26a4b20d412==