PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos slyszal o ugryzieniu przez Brachypelme smithi??



Piotrek166
25-01-2012, 13:27
Mam Brachypelme smithi która sie rzuca na wszystko co sie rusza w terarium (np. jak mu spryskuje w terrarium podłoże rzuca sie na wode)
i mam pytanie czy ktos slyszal o takim zachowaniu lub ukaszeniu przez smithiego.

morda
25-01-2012, 13:32
wg mnie jest to normalne zachowanie pajaka. troche sie naczytalem i ukaszeniach. przejrzyj dzial ukaszenia na www.bighairyspiders.com. tam jest kilka opisanych.

Atrax Robustus
25-01-2012, 13:46
Pewnie
Przyznam, ze ukaszenia przez smithi zdarzaja sie dosyc czesto w swiecie terrarystyki i to, ze twoj jest taki, to znaczy, ze reaguje na stres w taki wlasnie sposob.
Moja smithi tez jest bardzo agresywna i od razu czesze wloski, albo probuje atakowac.

Ps.: Nie pryskaj po pajaku, jesli skraplasz terrarium.

Foxtrott
26-01-2012, 11:01
na ile grożne dla przeciętnego człowieka jest ugryzienie dorosłej samicy b smithi???

Atrax Robustus
26-01-2012, 12:06
Dla czlowieka, ktory nie jest uczulony, ukaszenie jest kompletnie niegrozne (jesli chodzi o jad), jednak wielu lekarzy koniecznie zaleca profilaktyke przeciwtezcowa.
Jesli ofiara ukaszenia nie jest alergikiem na skladnik, lub skladniki jadu smithi, to jej ukaszenie jest porownywalne do uzadlenia osy.

morda
26-01-2012, 12:59
co tyczy sie chyba wszystkich brachypelm. ja szczegolnie uwazalbym na poecilotherie - sa chyba najadowitsze z ptasznikow.

Atrax Robustus
26-01-2012, 13:13
Tak, zgadza sie.
Poecilotherie, Stromatopelmy, Pterinochilusy, Haplopelmy, Creatogyrusy, Hysterocretasy (np. gigas ma dosc mocny jad)...podobno niektore gatunki Acanthoscurii (np: musculosa) to przyklady pajakow, na ktore lepiej uwazac.
Co do Brachypelm, to ich jad jest slaby i nie oddzialywuje niszczaco na czlowieka i nimi bym sie nie przejmowal, bo dzialanie ich jadu nie jest grozne.

Grozne moga byc (czasem nawet bardziej od jadu) drobnoustroje na szczekoczulkach pajakow.

Zion
27-01-2012, 01:52
Co do siły jadu Acanthoscurii Geniculaty kraza podzielone opinie. Dosc znaczna grupa uwaza ze jest slaby i nie grozny dla czlowieka.

Gizmo
27-01-2012, 02:13
Z tego, co czytałem to głównie indywidualne cechy osobnicze człowieka decydują o reakcji na ukąszenia. Oczywiste jest to, że alergicy dotkliwiej mogą odczuć ukąszenie. W przypadku smithi jad nie powinien być groźny dla zdrowego człowieka. Jeśli wierzyć literaturze to smithi mają zrównoważone psycho i nie są zbyt agresywne. Obserwacja moich 3 pająków także to potwierdza. Swoją drogą najlepiej nie męczyć pająków pieszczotami i zwyczajnie ich nie denerwować.

Atrax Robustus
27-01-2012, 05:58
Zion --> Nie mowie o geniculacie, ktora ma jad slaby (tak uwaza duza wiekszosc badaczy)

yiuldyn
21-02-2012, 00:13
Zdarzały się nie jednokrotnie takie ugryzienie!

42d3e78f26a4b20d412==