PDA

Zobacz pełną wersję : Brachypelma smithi wróciła !



Gizmo
27-01-2012, 00:22
Ponad miesiąc temu uciekła mi Brachypelma smithi. Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań nie odnalazłem pajęczycy. W końcu 13 marca (13 okazała się szczęśliwa) pajęczydło wylazło z ukrycia. Moje obawy, że smithi może opuścić ten ziemski padół np. z powodu braku odpowiedniej wilgotności na szczęście okazały się bezpodstawne ;-)

Jimbo
27-01-2012, 01:37
Hehe, jak duża była i gdzie ją znalazłeś ?

Gizmo
27-01-2012, 01:49
Pajęczyca jest w pełni dojrzałą czteroletnią laską. Jednak mimo swoich rozmiarów potrafiła sie ukryć. Wywróciłem całe mieszkanie do góry nogami i nie pomogło. Prawdopodobnie głód swoje zrobil i dlatego wyszła w teren na łowy. Zaraz po zlapaniu zmasakrowala 2 spore szarańcze.

Bochen
27-01-2012, 04:09
Moja tez wrocila albopilosa ale mama nie wiedziala ze mi uciekla i zabila kapciem:(((I narobila przy tym paniki:(((

noradarling
27-01-2012, 16:11
A co zrobiłeś żle że uciekła?
Napisz o tym...

Gizmo
27-01-2012, 16:29
Wspieła się 30 cm do góry i przegryzła siatkę. Ucieczka nastąpiła pod osłoną nocy. Teraz ma lepsze zabezpieczenie i pajęczyca już nie powinna zwiać.

Awikkularia
27-01-2012, 16:37
W sobotę zwiała z kolei moja dorosła pajęczyca Cyriopagopus paganus. Mój mężczyzna sprzątał u niej i zostawił otwarte na oścież terrarium. Po czym poszedł słodko spać. O ucieczce ptasznika powiedział mi dopiero na drugi dzień na wieczór, bo się bał... No i miał nadzieję, że do tego czasu się znajdzie. Przekopaliśmy cały pokój - nic, jak kamien w wodę. We wtorek mieliśmy karmienie zwierzaków. Nagle do pokoju, w którym siedziałam, wpadł mój facet trzymając w ręku kosz na odpadki z terrariów (sieci pajęcze, torf, resztki świerszczy itp.). Jakimś cudem samica tam wlazła i zrobiła sobie norę... Teraz siedzi w swoim terrarium. Swoją drogą zlazła po regale z wysokości 2,30 cm na podłogę... Skubana spryciula...

Metus
28-01-2012, 09:32
ile razy czytam posty typu "uciekl mi pająk....." zawsze mysle sobie ze mnie to nie dotyczy i ze mi nigdy nie ucieknie.... tymczasem obserwuje, że ucieczki pajakow sa dosc czeste... mam nadzieje ze mi to sie nie przydarzy.

Foxtrott
28-01-2012, 09:38
Awi, ten regał miał 2.30 cm czy 2.30 m???:P

Awikkularia
28-01-2012, 11:06
Oczywiście, że 2,30 m. Pomyłka, thx za zwrócenie uwagi.

snaak
28-01-2012, 12:18
gizmo a z czgo byal wentylacja?

Gizmo
28-01-2012, 13:09
To była siatka taka, jaką zakłada sie na okno, zeby komary nie wlatywały do mieszkania. Siatka była podwójna i nie sądziłem, że ptasznik ją przegryzie w ciągu jednej nocy, tym bardziej, że wieczorem nie było zadnych śladów uszkodzeń wskazujących na wcześniejsze próby przegryzienia.

Atrax Robustus
28-01-2012, 13:24
Z jakiego materialu siatka byla zrobiona?

memphis
29-01-2012, 13:22
Ja wam powiem że całkiem spore pajączki mojego kumpla siedza w akwarium przykrytym ramką z rozciągnieta na niej firanka i nie zauważył zawdnych obiawów z zamieżaej prze te pajączki ucieczki :] (kedziorek i boehemi ). Cuż co pajączek to charakterek

Huhros
29-01-2012, 14:19
ptasznik przegryzl moskitiere ?

Fryta
29-01-2012, 14:45
heh. :) Moja g. rosea też próbowała zwiewać. Jest już sporym pajączkiem (około 5-6cm) ale mieszkała w plastikowym pojemniku (takim w jakich sprzedają np ciasto na wage w cukierniach). Żyła sobie spokojnie, nigdy nie uciekała. Któregos wieczora usłyszałem lekkie chrobotanie. Myslałem, ze to moje karaluszki (hoduje objadek dla swoich pajączków). Jednak gdy sprawdziłem okazało się, że moja Rosie już wygryzła sobie małą dziurkę (około 1x1cm). Nie wiele myśląc zakleiłem ją taśmą by nie uciekła. Pojemnika nie zmieniałem, gdyż jej przeprowadzke do wiekrzego lokum planowałem już od dawna i nastapić miała w ciśgu kilku najbliższych dni.
Niestety Rosie nie chciała już dłużej czekać i kilka dni po pierwszej próbie, po powrocie z pracy odkryłem, iż w terra Rosie jest dziurka, a pajączka nie ma. Dziurka miała jakies 6x2,5cm!!!!! Dodziś trzymam to pudełko na pamiątkę. Pajączek się znalazł. Nie od razu (poszukiwania na początku nie przyniosły rezultatu) ale dość szybko. Wieczorkiem zza komputerka (wcześniej tam 2x sprawdzałem) wyszła zadowolona z odkrytej wolności pajęczyca. Dziś mieszka w sporym już lokum z twardego plastiku. Nie próbuje już uciekać. Przynajmniej na razie...

Gizmo
29-01-2012, 23:32
To była siatka kupiona w sklepie ogrodniczym z tworzywa sztucznego. Dla smithi chcącej zakosztować wolności okazała się słabym zabezpieczeniem.

Piotrek166
31-01-2012, 14:19
mam pytanko!! Czy jak mam terarium z odsuwanymi sciankami to czy smithi jest w stanie odsunąc takie szybki???

42d3e78f26a4b20d412==