PDA

Zobacz pełną wersję : Mam pytanko na temat Kędzierzawego ptasznika



slyf
28-01-2012, 07:38
Tak więc jestem początkujący właścicielem ptasznika kędzierzawego, i mam pare pytań:
mój mały kolega ma około 1.5 cm, czy odpowiednim dla niego mieszkaniem będzie pudełko po patyczkach do uszu (wymiary dł i szer po 7cm wys 5cm.)
ile mniej więcej potrzebuje czasu na zaklimatyzowanie się w nowym miejscu.

Prosze o rady jak z nim postepowac co lubi czego nie, jakich sytułacji unikac z góry dziękuje.

Murinusek
28-01-2012, 07:43
Witaj w gronie terrarystow!!!

Jesli chodzi o Twojego pupila to mysle ze takie pudelko mu wystarczy, z tego co mowisz to jest w sam raz. A czas cos roznie to bywa, ale sie zaklimatuzyje.

Powodzenia w hodowli

Piotrekk
28-01-2012, 07:54
mi sie wydaje ze to troche za duze pudelko. moze nie jesc.
a pamietaj ze im mniejsze pudelko tym latwiej pajakowi znalezc jedzonko...

slyf
28-01-2012, 08:09
Ale wydaje mi się że chyba mu pasuje przed chwilą zaczoł wcinac robaczka.

Atrax Robustus
28-01-2012, 08:16
Witam.
Po pierwsze mam do Ciebie prosbe, abys przejrzal sobie archiwum wiadomosci na forum, bo wielkosc terrarium byla juz wiele razy tu opisywana.
Watki, ktore powtarzaja sie juz wiele razy (na przyklad wylinki i inne takie) beda kasowane.
Przeczytaj tez opis kedzierzawego.
http://terrarium.com.pl/ptasznikkedzierzawy.php
Jesli nie znajdziesz w archiwum odpowiedzi (jesli to mozliwe ;)
to spytaj sie na forum, a wszystko sie wyjasni.
Moja prosba jest skierowana tez do innych poczatkujacych terrarystow, gdyz ostatnio na forum powtarzaja sie ciagle te same pytania, a jest to troche irytujace i troche "zasmieca" forum.
Pudelko po patyczkach do uszu jest idealne dla Twojego spiderka i nie musisz sie martwic w zadnym wypadku o niejedzenie, gdyz taki pojemniczek w sam raz pajakowi wystarczy.
Poza tym sam mowisz, ze ptasznik je i ma sie dobrze. Pozdrawiam serdecznie i zycze jak najwiecej przyjemnosci zwiazanej z hodowla

Murinusek
28-01-2012, 08:34
No to mialem racje :] Thx Atrax za potwierdzenie:P hehe

Pozdrawiam

Atrax Robustus
28-01-2012, 08:43
A wlasnie
zapomnialem dodac, ze u takiego malucha okres klimatyzacji nie powinien byc dluzszy, niz dzien..2 dni :)

slyf
28-01-2012, 09:14
dzięki za rady, mam nadzieje że mogę się do was zgłaszać z pytaniami dotyczącymi mojego spidera.

Metus
28-01-2012, 09:39
jasne ze mozesz... jesli nie znajdziesz jakiejs odpowiedzi na dreczace Cie pytanko to wal temat na forum, jesli jednak po prostu nie jestes czegos pewien odnosnie "zakazanych" pytan to wal do ludzi na gg. Czesc osob podaje swoje nr gg czy tez adresiki email w podpisie wiec czasem podrecz ludzi pytaniami. Lepiej zapytac niz cos zchrzanic ;] No ... ja zadreczalem tez kilka osob :D
Odpowiedzi na Twoje pytania udzielili juz przedmowcy. Zostalo mi juz tylko zyczyc milej hodowli :D

Hari
28-01-2012, 11:53
Witaj. Zycze milej hodowli. Kędziorki sa najlepsze! :) Jak nawet by mial czasem te problemy z jedzeniem, to po prostu wrzuć malego swierszcza (pasującego do wielkosci pajączka) i zaganiaj go w poblize kryjowki pupila. Ja tak zawsze robie, wiec zadne swierszcze mi nie biegają luzem i nie ma problemu, a pajączki mają odwłoki wielkie jak u kleszczy :)) Pozdrawiam.

Norb
07-02-2012, 02:16
Pudełko po patyczkach do uszu jest doskonałe dla takiego zwierza. Ja mam kędzierzawego <Diane> i narazie mam go w pudełku po kliszy ale cały czas czeka na niego pudełko po patyczkach. Proponuje ci nad świeczką ogrzać igłę i delikatnie zrobić otwory wentylacyjne. Ale nie zadurzo bo potem ich nie zakleisz w żaden sposób, a ilość otworów jest ważna jeśli dbasz o dobrą wilgotność. Tak więc na początek zró mało otworó, potem możesz zwiększyć ich ilosć. Dzięki pozdrawiam chodowców kędzierzawców.

42d3e78f26a4b20d412==