PDA

Zobacz pełną wersję : termostat



wienio
28-01-2012, 15:31
Jak myślicie czy jest to dobre rozwiazanie? Gdzie można go kupić i ile kosztuje?

Metus
29-01-2012, 00:02
ten temat powtarzal sie juz niejednokrotnie. Sam o to pytalem kilka dni temu. Ja juz wlasnie zamowilem 2 w sklepie internetowym conrad.
www.conrad.pl. odpal stronke i w wyszukiwarce wpisz "higrometr" i wyswietli Ci listę. Jesli jestes z Warszawy to higrometry mozna kupic prawie wszedzie. Mozna tez pofatygowac sie osobiscie do w/w sklepu. Czy jest to dobre rozwiazanie?? jasne ze tak..... Wszyscy mowia ze na oko tez mozna.... jasne ze mozna ale z jaka dokladnoscia??? Zeby mierzyc na oko to najpierw trzeba byloby jakos kilka razy zobaczyc jaka jest wilgotnosc. U mnie w terra tez mierzylem na oko.. torf prawie nigdy nie byl mokry a poprostu wilgotny... a i to jkak sie okazalo bylo za duzo. Podejrzewam, ze jak by połowa z Was wsadziła do terra higrometr to by sie okazalo, ze metoda na oko zawiodla........

Przemeq
29-01-2012, 00:38
hmm ale chodzi o termostat (takie cus do regulowania temperatury;)), a nie hygrometr ;)

Metus
29-01-2012, 00:49
wielkie sorki ale wtopa... he he jeszcze spalem ;P
termostat?? jane...hehe. masz penosc ze nie ugotujesz pupilka. Ja w kazdym terra mam termoregulator bo pewnie o termoregulator chodzilo...cos do ustawiania pozadanej temperatury tak??

wienio
29-01-2012, 02:29
tak chodziło mi o termoregulator
w jakiej jest to mniej więcej cenie? Można to kupić w zoologicznym?

Metus
29-01-2012, 02:59
kosztuje on ok 25zl. i mozna go kupic chyba w kazdym zoologu.

wienio
29-01-2012, 04:37
dzieki za pomoc

Huhros
29-01-2012, 14:27
moze i metoda na oko jest zawodna, ale jak ktos trzyma ponad 40 ptasznikow to ma do kazdego wkladac higrometr, tym bardziej ze sa to np. 2 wylinkowce? :)
jesli ptaszniki zyja, chodza, maja sie dobrze, poluja i przechodza bez problemu wylinki (rosna) to po co bawic sie w gadzety typu higrometr?

Metus
30-01-2012, 11:00
osoba ktora ma tyle pajakow napewno nie jest nowincjuszem w tej dziedzinie i raczej potrafi juz dokladniej okreslic "na oko" wilgotność w terra. Higrometr przydaje sie dla poczatkujacych. Dla pajaczkow po 1-7wylince ciezko jest wlozyc higrometr do terra z wzgledow technicznych i tu przydalby sie higrometr elektroniczny z czujka na kabelku. Wada takiego hogrometru jest jego......cena >:(

42d3e78f26a4b20d412==