PDA

Zobacz pełną wersję : B.albopilosa agresywna bo ma zle warunki?



ćwiklus
30-01-2012, 17:08
w pewnym sklepie (typ:zoo-super-market) jest sobie B.a. ok. 6 cm dlugosci wiec podobna do mojej ale przy jakiej kolwiek ingerencji w terra podnosi nogi i straszy (a moje nawet nie czesze) wielkosc jej terra to 20x20x20 tylko ze pajak stoi na ladzie bez kryjowki w jasnym miejscu kazdy kto tam sie pojawia puka w szybke zeby sie poruszyl ma lysy tylek i cos na tym tylku boje sie powiedziec ze to grzybica bo nigdy nie widzialem moze macie jakies zdjecia grzybicy czy to wszystko moze miec wplyw na zachowanie pajaka i czy jak ktos go kupi i zapewni mu dobre warunki to bedzie spokojniejszy

Atrax Robustus
31-01-2012, 08:49
Nie dziwie sie. Pajak powinien miec kryjowke, w ktorej powinien przebywac, kiedy mu sie podoba. Jesli mu jej nie zapewniono, to nie ma sie gdzie schowac przed rozwrzeszczonymi bachorami, ktore pukaja w terrarium i strasza go. Nie dziwie sie, ze atakuje, kiedy ktos sie do niego zblizy. Plesn jest to bialawy lub zielonkawy nalot (w zaleznosci od gatunku grzyba), ktory rowniez moze byc duzym czynnikiem powodujacym u ptasznika niepokoj. Warto dodac, ze mimo iz kedzierzawce to z reguly lagodne zwierzeta, to jednak nie powinno sie uogolniac tego do wszystkich osobnikow, gdyz wiele zwierzat reaguje odmiennie na stres, niz inne i nie ma calkowitej pewnosci, czy jak wezmiesz ptasznika do domu i sie nim dobrze zaopiekujesz, to jego temperament troche sie zlagodzi. W kazdym razie tak, czy siak dobrze bys zrobil, gdybys kupil tego pajaka (jesli mozesz).

ćwiklus
31-01-2012, 11:38
kupic to nie kupie bo juz mam gadalem z kierownikiem to mowil ze kryjowka to nie bo go nie bedzie widac ze nikt go wtedy nie kupi ble ble ble co zrobic z takim frajerem a nawet jak go kupie to nic sie nie zmieni bo kupia nastepnego i tez tam bedzie stal i marnial dlatego jestem przeciwnikiem kupowania z litosci nie bedzie popytu to nie beda sprzedawac=meczyc

morda
31-01-2012, 11:56
eh tragedia. w sklepie kolo mnie to dlugo mieli kedzierzawe i to spore, kilka razy okolo 2 letnie samice mieli i pajaki tez nie mialy kryjowki. tylko okolo 0,5cm podloza i nic wiecej. z byly trzymane w pomieszczeniu moze 15x15x10cm tyle ze nie byly zbyt agresywne no i plesni nie mialy. teraz w sklepie jest vagans (okolo 9 wyl), l. parachybana i g. rosea. te dwa ostatnie sa dosc male kolo 3 - 5 wyl. cala trojka jest trzymana w malych podeleczkach ale co prawda z podlozem i co chwila widze jak vagans robi przemeblowanie. eh szkoda gadac. sytuacja z naszymi zoologami jest tragiczna...

Huhros
01-02-2012, 00:45
powiedz kolesiowi, zeby przeniosl chociaz ptasznika w jakies zaciemnione miejsce (jak nie chce kryjowki, to moze na to sie zgodzi)

CD/Tombik
01-02-2012, 13:00
jak ja w pewnym sklepie w wawie widzialem ptasznika ktory mial kryjowke [ pol orzecha kokosowego ] i akurat pod nim siedzial. Ja przykucnalem zeby sie przyjrzec a gosciu do mnie tak: ZASLANIA CI KOKOS ? TO WYJME ! Facet wyjal kokosa chyba pol metrowymi szczypcami, sam byl w rekawiczkach . Ja mowie ze nie wolno a on mowi ze spokojnie jak mi zaslania to nie ma problemu... eh czuje sie winnu

Metus
01-02-2012, 23:05
stary nie przejmuj sie. Ten ptaszniczek nie ma tak zle. Wiadomo, ze lepiej zeby nie podnosil tego orzecha, ale ptasznik przynajmniej ma ta kryjowke, natomiast tamten nie

Norb
07-02-2012, 03:06
Bida z nędzą w tej Polsce. Jak byłem w Niemczech to pająki nie przejmowały się ludzmi i zajadały pół metrowe świerszcze. Było im tam świetnie. I ciężko było by im takie warunki zapewnić w domu. A u nas... sami wiecie. Moim zdaniem powinni sprzedawać tylko małe ptaszniki. A nie strae byki ktore miały przesrane w przeszłości.

42d3e78f26a4b20d412==