PDA

Zobacz pełną wersję : Moje pajaczki smierdza...



CD/Tombik
04-02-2012, 12:50
Czesc
Mam problem:
mam 4 ptaszniki. Jeden jest w takim przezroczystym pojemniczku malym i z nim jest wszystko w porzadku !!! Ale reszta [3] sa w pudelkach po kliszach. Maja w srodku torf PH 3,5 a w wieczku po 4-8 dziurek. Temperatura w jakiej ich trzymam to 28-30 stopni. Problemem jest to ze u kazdego z nich ciagle sa krople na sciankach [prawie wogole ich przez to nie pryskam !!!]. Oraz to najgorsze. Gdy otwieram pojemnik strasznie smierdzi !! juz dwom z trzech wymienialem cale podloze wraz z pojemnikiem ale to nie pomaga !!! Prosze pomozcie !!! Mam tu tez prosbe do Mantida. Mantid taki pojemniczek w ktorym mi sprzedales b.smithi to w gdzie mozna dostac ? [ze smithi jest wszystko OK] aha i to podloze co u niej bylo ? ja mam torf PH 3,5 i jest zupelnie inny i gorszy w/g mnie !!! PROSZE POMOZCIE !!!. Skorpion ma to samo podloze ale z nim nie ma tego problemu !!!

Metus
04-02-2012, 14:16
wydaje mi sie ze poprostu kest duza wilgotność i wysoka temperatura oraz mala wentylacja. Podsumowujac gotuje sie torf i stad ten smrod. Porob wieksze otwory wentylacyjne !!!!! moze to nie to ale mysle ze tu o to wlasnie chodzi

CD/Tombik
05-02-2012, 00:55
Rozumiem, dzieki za odpowiedz wlasnie o to chodzi ze ja spryskalem scianki jakies tydzien temu a teraz nadal sa krople wody! Zrobie wieksze otwory...

Huhros
05-02-2012, 01:15
zrob wiecej dziurek w terra- bo teraz jest ich za malo i woda skrapla sie na sciankach (temp tez w sumie mozesz troche obnizyc)- kiedys mialem ten sam problem z Modliszką i utopilem przez przypadek biedaczka(-czke)

gWiAzDeCzKa
06-02-2012, 18:34
Heh...wiesz...mój też śmierdział...no można powiedzieć, że jeszcze śmierdzi...zmieniłam mu mieszkanko i już tak nie śmierdzi jak przedtem, chociaż śmierdzi, ale znacznie mniej...sama nie wiem, co jest tego przyczyną... =\ Nie wiem jakie ty masz dokładnie ptaszniki, ale ja mam młodego...3-4 wylinka =] I to chyba na tyle...pa =P =]

mantid
08-02-2012, 08:59
Sorry za zwlokę. Pojemniczek mozesz dostac hurtowo na gieldzie spozywczej. W razie czego skontaktuj sie jakos ze mna to moge Ci kilka odpalic. Podłoze to włokno kokosowe zmieszane z kruszoną ceglą lu keramzytem.

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==