PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny pusty film



Huhros
05-02-2012, 02:53
po obejrzeniu filmu o "tarantulach" na tvp2 mam mieszane uczucia
1. ptaszniki widac, ze brane z naturalnego srodowiska - wszystkie mialy gołe tyłki ;)
2. niewiasty panicznie bojace sie lagodnych gatunkow;
3. miłośnik ptasznikow, ktory robi sobie z nich potrawke;
4. sklep ala ten z e-baya;
5. dzieciaki przyciskajace Smithi do reki;
hehe- ładne kwiatki, duzo tego jak na 20 minut...

CD/Tombik
05-02-2012, 02:54
Huhros tez skomentowalem film w poscie "niedziela godzina 10:35 TVP2"

Jaca
05-02-2012, 04:51
A teraz "szklanka w połowie pełna":
1. Miłośnik ptaszników z zapałem odkrywający nowe gatunki i szerzący wiedzę w miejsce przesądów i strachu
2. Wyraźne powiedzenie, że ptaszniki (w filmie tarantule - sic) są słabo jadowite i w wyniku ugryzienia nie udowodniono jeszcze żadnego przypadku śmiertelnego
3. Informacja o poszerzającym się na cały świat hobby hodowania tych zwierząt
4. Edukacja w szkołach poprzez "kontakty 3 stopnia" ;)
5. Wyraźne (jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości) ukazanie różnego rodzaju postaw panujących wśród ludzi stykających się z ptasznikami (miłośnicy, hobbyści, ludzie czerpiący z tego tytułu zyski, ludzie czujący do ptaszników lęk, aż do panicznego lęku, + ciekawostka - która jest dobrym dodatkiem do całości - koleś przyrządzający sobie z ptaszników patrawkę).

Atrax Robustus
05-02-2012, 04:52
HEhe
Ja tam tego filmu nawet nie ogladalem, bo zapomnialem, wiec nie bede komentowal :)
W sumie przydaloby sie, zeby powstal wreszcie jakis film, ktory bedzie dosyc dobrze odzwierciedlal zwyczaje ptasznikow i ich biologie (lub nawet cykl filmow). JEdnak na to sie nie zanosi i prawdopodobnie nadal beda lecialy filmy polprzyrodnicze, ukazujace tylko to, ze ptaszniki sa niegrozne, wyczesuja wloski, dobrze smakuja, zjadaja weze i maja naturalnych wrogow - osy.
Jak na razie wszelkie te filmy opieraja sie na jednym szkielecie i ktos, kto jest chocby minimalnie obeznany w ptasznikach, nic nowego sie nie dowie.
Ogladalem kiedys taki film. "Drapiezniki - tarantula". Nie wiem, czy aby tytul sie zgadza, ale ten filmek byl bardzo dobrym narzedziem edukacyjnym dla emerytow, ktorzy chca wiedziec, jak wyglada ptasznik. Ogladalem jeszcze jeden film z Westem (ktory byl tez chyba autorem filmu "drapiezniki - tarantula") i ten film byl nawet dobry.
Poki co, wszystkie filmy ukazuja tylko to, ze nie trzeba sie bac wiekszosci ptasznikow i ze lek jest nieuzasadniony, tak wiec jeszcze troche czasu minie, zanim przestana pokazywac dzieciaki z ptasznikami na rekach :)

Pawcio Cieślicki
05-02-2012, 05:51
oglądałem to. Jak wcinał pajączki to mnie rzucało na boki. Wiełce miłośnik pajączków. Ta blądi kturą brał na plecy to nawet było dobre. Ej dajcie mi radę co robić jeśli wszyscy w rodzinie panicznie boją się pająków (nawet krzyżak to panika na całego i płacz, wrzask) co robić mama nie pozwala nawet na kędziorka. Coo maamm roobić?????????????? Pomocy!!!!!!

Metus
05-02-2012, 07:17
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=6064&t=6064 poczytaj sobie

snaak
06-02-2012, 07:51
wkurzyli mnie ci murzyni jak te ptaszniki do reklamowek pakowli jeszce zywe: (( ale to jak te dzieciaki tego smithi glaskaly to bylo dobre: )

ćwiklus
06-02-2012, 14:45
kup z czasem sie przekona i chetnie nawet poslucha cos o nich (tak jak moja) albo trzymaj w szafce swiatla nie potrzeba a obcowanie tak po kryjomu to dodatkowe emocje:)

Karcharoth
08-02-2012, 01:06
Hmmm film faktycznie nie był za ambitny, z resztą puścili go już kolejny raz, ale spox, bo wydaje mi się że lepiej zobaczyć coś takiego pod szyldem National niż by miał lecieć kolejny piprz........... serial

42d3e78f26a4b20d412==