PDA

Zobacz pełną wersję : Ptasznik WIELKI PROBLEM!



Slawek
06-02-2012, 10:18
Mam problem z dorosłą samicą B.albopilosa. 3 Dni po zjedzeniu myszy położyła się na grzbiecie i leży, ruszając przy tym kończynami jak podczas wylinki. Jasne plamy na odwłoku swiadczą, że nie jest to wylinka. Wykluczam tę możliwość. Pająk wygląda na sparaliżowanego jest nerwowy kiedy się go dotyka. Leży tak od tygodnia. Na odwłoku (górnej części), po lewej stronie bliżej karapaxu - ma lekkie niesymetryczne w stosunku do reszty odwłoka zgrubienie. Pająk przed położeniem dziwnie się zachowywał wykonując skoki w miejscu jak pchła. Nie oddawał kału więc może jest zaczopowany. Jeśli ktoś miał do czynienia z takim problemem proszę o kontakt! Z góry dziękuję za pomoc! 18:31 2003-03-24

GG 32 25 766
Kom 691 300 124

Pozdrawiam Slawek Baum

Metus
07-02-2012, 13:12
rozmawialem z facetem ktory ma spore pojecie na temat pajakow. Powiedzial mi, ze to moze byc spowodowane zbyt czestym podawaniem myszy dla pajaka. Zwieksz mu temperature i wilgotnosc. Po jakims czasie pajak powinien stanac na nogi a o myszach juz zapomnij......

Serpent
15-02-2012, 01:39
przyczyną takiego zachowania na pewno nie są myszy jak by tak było nie jeden mój ptasznik by sie tak zachowywał i jak jeszcze inne opinie kiedyś były że przez myszy pada pajak jak sie daje za dużo swoje karmie noworodkami i małymi myszkami sporadycznie świerszcze przez okres około roku i wszystko ok zrzucają wylinki i mają sie dobrze więc myśle że nie trzeba juz sie dalej rozpisywać a to z myszami włożyć między bajki.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==