PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko



acv ventura
11-02-2012, 09:11
Czy ktoś zna stronkę gdzie są opisane i pokazane polskie pająki? Jeśli tak to dajcie adres.
Z góry dzięki pozdro dla miłośników pająków

Atrax Robustus
11-02-2012, 09:48
Stronek zbyt wiele nie ma
Pozostaja Ci ksiazki.
JEst taka ksiazka bodajze niemiecka o pajakach, chyba Bellmana.
Moze inni forumowicze ci podadza ci o niej dokladniejsze dane.

acv ventura
11-02-2012, 10:12
dzęki za informacje wielkie thx ale może wiesz gdzie można ją zakupić i ile mniej więcej kosztuje.

Karcharoth
11-02-2012, 10:15
Z książkami to najlepsza jest "Pająki najważniejsze gatunki krajowe "
taki przewodnik kieszonkowy tak jak Atrax pisał Heiko Bellmanna, ale jeżeli szukasz to dla studentów biologii jest świetny podręcznik pod redakcją Grabdy tam też jest trochę o polskich przedstawicielach w Dogielu i Jurze też...
Pozdrawiam
Karcharoth

Karcharoth
11-02-2012, 10:24
kosztuje niewiele 13.40 zł w Empiku z resztą z netu też możesz ja sobie zamówić... ja ją mam i naprawdę warto wydać kilka złotych...w wkładce znjduje się budowa sieci A. diadematus bardzo mi się to podoba :))) z resztą rewelacyjne zdjecia... Śmiertka mrówczyna mi pozwoliła oznaczyć w kilka chwil... gorzej jest z krzyżakami bo barwy są zmienne i łatwo sie pomylić :))))

Karcharoth
11-02-2012, 10:56
hmmmmmm i jeszcze jedna pozycja niedawno w księgarni ogladałam 29 zł
prof.Gottfried Amann "Ssaki i zwierzeta zmiennocieplne" też taki kieszonkowy atlas zwierzaków z Europy Środk. zdjęć tam nie ma ale opisy, i rysunki są inponujace... pajęczaki też tam były... ślimaki i gryzonie to wyglądają jak żywe...
osobny tomik jest o owadach... Lepidoptera i chrząszcze coś pięknego :)

Atrax Robustus
11-02-2012, 11:19
A co do ksiazki Jury, to jest to bardzo trudna pozycja dla studentow medycyny, ale malo tam jest o pajeczakach (oprocz szczegolowej budowy)

Karcharoth
11-02-2012, 11:27
hmmmm Zoologia bezkręgów Czesława Jury jest o niebo prostszym podręcznikiem niż Grabda... objętosciowo jest dużo mniej wiadomości..
i to raczej nie jest książka dla lekarzy bo niby po co im by była budowa i systemy zwierząt...

Atrax Robustus
11-02-2012, 11:30
W sumie tak. Jednak trudno jest nabyc te pozycje. Ja wysylalem znajomych, aby ganiali po antykwariatach dla mnie za ta ksiazka :)

dantess
12-02-2012, 00:34
Jest ciekawa pozycja "Leksykon przyrodniczy- Owady" Helgard Reichholf-Riehm w przekladzie i adaptacji H.Grabarczyk i E.Nowakowski wydawnictwo świat książki.Znajduje sie tam dzial pajaki....polecam.

Karcharoth
12-02-2012, 06:22
w sumie to może masz rację ale u mnie w biblotece wydziałowej jest ich pełno.... na zoologię nie ma takiej mody jak na genetics i biochemię :)))

42d3e78f26a4b20d412==