PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z ........ ???????



memphis
18-02-2012, 03:13
Mam mały problem mój pajączek przeszedł właśnie 5 wylinke i od 4 wylinki ma jakby uschnieta końcówke jednej kończyny jest chydsza no wyraźnie uschnieta jakby nie dochodziła krew. Po wylince niestety ale sie to nie zmieniło dalej jest tak samo. Mam amputować właśnie ten kawałek kończyny i czekać do kolejnej wylinki ???????? Co to wogle może być ????

Atrax Robustus
18-02-2012, 03:23
Ten kawalek konczyny pewnie sam uschnie i odpadnie, wiec bez obaw.

memphis
18-02-2012, 03:46
no tylko je taki problem że ten kawałek jest uschniety ponad miesiąc a wzasadzie ju prawie dwa. I nawet powylince nie odpadł wiec niewiem mam fotki to potem zamieszcze sami ocenicie.

Atrax Robustus
18-02-2012, 04:57
Mialem kiedys juz taki wypadek z mala B. albopilosum, kiedy jeden czlon odnoza byl uszkodzony. Odcielismy go sterylnym skalpelem i pajak zyje o dzis (podobno).

W kazdym razie mowie tylko, jak bylo ze mna. Mi sie ta "operacja" udala.

memphis
18-02-2012, 06:27
oto zdięcie tego jak wyglada noga mojego pajączka :(((

Atrax Robustus
18-02-2012, 08:34
Powiem ci, ze nie jest tak zle, jak myslalem, gdyz wredy amputowalem bardzo duzy czlon. To jest zawsze ryzykowne, ale przy takim fragmenciku odnoza pajakowi nic sie nie stanie i odnoze mu sie zregeneruje.
Czasem lepiej jest sprowokowac prawidlowa regeneracje odnoza, niz zostawic zwierze z chorym odnozem, ktore moze nie ulec "naprawieniu".

Huhros
18-02-2012, 11:03
ja bym "ciał" ta fragment nogi

daid
18-02-2012, 13:06
Utnij ten kawałek nogi napewno odrosnie moja albopilosa nie miala calej nogi i po 2 wylinkach wszystko wróciło do normy

Pozdrawiam

memphis
18-02-2012, 13:54
Hej to że odrośnie to wiem bo mój pajaczek stracił dwie kończyny i dzisiaj ma sie dobrze poza tym kawałkiem nogi. Tylko poprostu oczekuje na odpowiedzi fachowców mile widziana wypowiedz Jadzi P . bo czytałem kilka wypowiedzi jedni piszą zeby poczekać a samo odpadnie inni żeby obiać wiec czekam na konkretną odpowiedz.

Murinusek
19-02-2012, 00:44
Ja jestem za ucięciem tej nozki.

Atrax Robustus
19-02-2012, 03:47
Rowniez jestem za obcieciem.
Pajak ma po prostu zdeformowana konczyne i raczej to nie odpadnie i w tym wypadku upieram sie, ze lepiej sprowokowac regeneracje.

Sir_bonzo
19-02-2012, 07:06
Tnij! nie ma co się zastanawiać. Moja dorosla już albopiloska miala calą nożke wysuszoną!!-uciąlem skalpelem i dzisiaj już ma wszystkie 8 normalnych rozmiarow : ) .Tylko po ucieciu przez ok 2-4 dni trzymaj w pojemniku bez torfu-jedynie namoczony woda recznik. Podobny przypadek mialem z lasidora parahybna-a czasie kopania uszkodzila sobie szczekoczulek . Na szczescie sama odrzucila w czasie wylinki. Teraz ma juz 2 ale jeden mniejszy. Reasumując-zeby pajak byl zdrowy to i tak musi sie pozbyc chorej konczyny-wiec tnij-szybciej pajaczek bedzie zdrowy i mniej sie nacierpi.

memphis
19-02-2012, 07:48
a Mam pytanie czy moge obciac ten kawałek np obcinarką do pazkokci oczywuście wygotowaną i wysterlizowaną no skalpelem to możę byc problem bo przeciesz musiał bym jakos prztytrzymać pajączka, a tak mam dwa ostrza ciach i po krzyku ???????

Metus
19-02-2012, 09:55
mysle ze mozna..... to lepsze niz skalpel

42d3e78f26a4b20d412==