PDA

Zobacz pełną wersję : ptasznik stracił całe odnóże..



wiolaks
21-02-2012, 11:18
pomocy.mam brachypelme smithi od tygodnia. w sobotę przeszła 3 wylinkę, a dzisiaj przygnoitła ją łupinka od orzecha i zgubiła całe odnóże. wiem, wiem, że odrośnie, ale strasznie to przeżywam. próbowałam posmarować to cukrem pudrem, ale jest nerwowa. nie jestem pewna co do szczękoczułki, bo jest taka jakby podkurczona.pomóżcie

Frontside
21-02-2012, 11:22
jezeli jest uszkodzona tylko jedna to pajak przezyje. bedzie potrafil sobie upolowac, zabic i zjesc :-) gorzej by bylo gdyby uszkodzone byb byly dwa szczekoczulki ale o takim przypadku juz tez czytalem tylko ze to byl wiekszy ptaszorek ale przezyl bo facet go "odpowiednio karmil". Po wylince bedzie wszystko oka!!!

wiolaks
21-02-2012, 12:03
serdeczne dzięki, był to dla mnie horror, cały dom jest w "żałobie"

Huhros
21-02-2012, 14:18
cukrem pudrem ?
odnosnie Twojego problemu: nie ma sie czym martwic, bo odrosnie i bedzie git

Atrax Robustus
22-02-2012, 03:49
Cukrem pudrem nie musisz smarowac, ani wazelina, jesli nie ma krwawienia.
Neprawde nie masz sie czym przejmowac, bo byly wypadki, gdy pajaki przezywaly o wiele gorsze katastrofy i wychodzily z tego calo. Poza tym sam wiesz, ze Twoj pajaczek jest mlody, wiec noga odrosnie bardzo szybko.
Jak pisali inni, nie masz powodow do zmartwien :)

memphis
22-02-2012, 11:27
moja Smithi straciłą szczękoczułkę i na czas regeneracji zastąpiła ją sobie prednim odnużem. po pierwszej wylince od wypadku także używała przedniej łapy bo szczekoczułka nie była dokładnie zregenerowana ale teraz jest ju ok. Tylko martwi mnie to że teraz sam musze oderwac mojemu pupilkowi kończyne tylko tym razem tylnią

wiolaks
22-02-2012, 11:51
to co jest lepsze: strata od razu całego odnóża czy złamanie i amputacja? jeżeli w ogóle można mówić "lepsze"?

Huhros
22-02-2012, 12:51
spytaj sie ptasznika

daid
23-02-2012, 05:37
Wiolaks widze ze jestes z lubina ja tez i tak jak ty hoduje ptaszniki.
Prosze podaj swoj mail lub numer gg
oto moj mail: daid@o2.pl

memphis
23-02-2012, 08:28
Z tego co mi wiadomo i tego co ostatnio powiedział mi Paweł W najlepsza jest utrata całej kończyny ale nie przez obciecie lecz oderwanie jej . jeśli pająk utraci kawałek kończyny isteje prawdo podobieńcstwa wykrwawienia sie pajaka, natomiast jeśli pająk utraci cała kończyne miedzy segmentami Coxa i trochanter to istniejąca tam membrana zatrzyma samoistnie krwawienie

42d3e78f26a4b20d412==