PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ptasznik kędzierzawy przenosi choroby??



siesiu
27-02-2012, 09:44
Taj jak w temacie prosze o odpowiedzi!!

Murinusek
27-02-2012, 10:15
Jakie choroby dokladnie?? Jelsi chodzi Ci czy moze na cos zachorowac to wiem ze moze miec grzyba albo osiasc moze plesn. Innych chorob nie znam (ewentualnie uszkodzenie czesci ciala ptasznika)

Pozdr.

siesiu
27-02-2012, 11:03
Chodzi mi o takie choroby którymi może zarazić ludzi. Mama nie chce się zgodzić żebym sobie kupił bo mówi że nas zarazi chorobą!!

Pozdrówka Grzesiek

Metus
27-02-2012, 11:19
nie!! absolutnie nie moze. Jest chyba tylko jeden wyjątek. po ukaszeniu mozna miec tezca, choc jest to baaaaaaardzo zadki przypadek. Jesli pajak nie ugryzie to nie ma najmniejszych obaw o choroby.

siesiu
27-02-2012, 11:24
Ale tężca?? ee a ja słyszałem że nic się nie może stać bo ukąszenie ma jad tylko z białek do trawienia!!!!!!!

Pozdrówka Grzesiek

Elmalier
27-02-2012, 11:46
heh no tak, jad jadem, ale pajak ma stycznosc z roztoczami i tkaimi tam wiec nie jego jad lecz wlasnie te strojstwa moga doprowadzic do choroby, jak powiedzial poprzednik, jak nie ugryzie to nie zachorujesz na 200% :)

Atrax Robustus
27-02-2012, 13:52
Metusowi nie chodzi o jad, tylko o bakterie Clostridium tetanis, ktore wywoluja tezca (rzadko sie to zdarza, bo po pierwsze ptaszniki sa bardzo czyste i dbaja o szczekoczulki, a poza tym na czystym i wysterylizywanym podlozu nie znajdziesz tych bakterii, wiec zagrozenie jest niewielkie). Wszyscy lekarze zalecaja po ukaszeniu ptasznika zastosowanie profilaktyki przeciwtezcowej, a co ty zrobisz z tym, to jest twoja sprawa :)
Pajaki choruja czasem na rozne choroby, ale zadne z nich nie moga zaatakowac ludzi.
Hehe... Juz predzej sie zarazisz owsikami od psa, niz czymkolwiek od ptasznika :)

Jesli to jest jedyny argument twojej mamy, powstrzymujacy was od kupna ptasznika, to mozesz zalozyc, ze pajak jest juz twoj.

walter
27-02-2012, 18:12
Choroby?
Oczywiscie! Jak zapewne ogolnie wiadomo, cala masa pajakow jest psychiczna (np. G.rosea)
Jesli chodzi o choroby, ktore mozna od pajaka zlapac, najgrozniejsza i chyba jedyna jest arachnofilia.
Jesli bedziesz juz mial tego PIERWSZEGO, szykuj sie predko na nastepne ... i to w krotkim czasie :)

Kosmitek
28-02-2012, 04:29
Owsikiem od psa sie nie zarazisz, bo to pasożyt monokseniczny. Występuje jedynie u ludzi, więc wieksze jest prawdopodobieńtwo zarażenia tężcem. Poza tym bakterie mogą znajdować się na ziemi terraryjnej. Uważam, że nie powinno się bagatelizowć ukąszenia ptasznika. Moja koleżanka po ukąszeniu przez pytona tygrysiego zachorowała na tężec (przypuszczalnie bakterie znajdowaly sie na podłożu). Jak to się mówi: '' Przezornego pan bóg strzeże !!! ''

Atrax Robustus
28-02-2012, 07:23
Dokladnie.
Z ukaszeniami trzeba uwazac. Wedlug mnie powinno sie isc do lekarza nawet po ukaszeniu przez kedzierzawca i bynajmniej nie chodzi mi nawet o sile jego jadu, tylko wlasnie o ewentualnosc zarazenia sie tezcem.
Jesli chodzi o ziemie terraryjna, a w szczegolnosci kwasny torf, to uwazam, ze ryzyko jest mniejsze, ale nic nigdy nie wiadomo...
W glebie zyja tez inne pasozytnicze bakterie, jak Clostridium septicum i C. Histolycitum, ktore po dostaniu sie do rany moga spowodowac bardzo powazne objawy.
Mysle jednak, ze przy takim podlozu, jak wlokno kokosowe ryzyko jest o wieeele mniejsze, niz przy uzywaniu "ziemi z lasu"

42d3e78f26a4b20d412==