PDA

Zobacz pełną wersję : Terra z biofila :)



princeyo
06-02-2014, 06:38
co sądzicie o tym terra ?? pisze ze kosztuje na zamuwienie 210 zł ;)
i jest napisane ze to standartowe terra dla 1 lamparta... ogólnie mi sie podoba strasznie :)!!! co o tym sadzicie?

http://www.biofil.pl/Sklep/foto/maxi/terra-lamparcik2.jpg

pozrdo

djtommi
06-02-2014, 07:07
mi sie nawet podoba ale czy nie lepiej samemu zrobic?? wieksza uciecha z niego bedzie

princeyo
06-02-2014, 07:12
ja jeszcze nigdy tego nie robilem wiec wolalbym chyba zamowic :P

a to takie juz zrobione by mi wysłali ??

Arem
06-02-2014, 10:40
Zawsze jest ten pierwszy raz. Terra jest ladne ale mozesz sprobowac swoje zrobic i pewnie taniej Cie wyjdzie ale to juz twoja decyzja.

princeyo
07-02-2014, 00:58
tak naprawde to ja do takich zeczy nie mam głowy ani talentu :D
w końcu mam 14 lat i jakos wolalbym zamówic :P
moze i jestem leniem ale strasznie mi sie takie podoba ;)
a i moze mi spuszcza z ceny jakbym kupil lamparta u nich i terra :D

pozdro

princeyo
07-02-2014, 01:14
chyba ze te by było lepsze ?? jak sadzicie

http://www.biofil.pl/Sklep/foto/maxi/terraq.jpg

djtommi
07-02-2014, 02:21
stary takie terrarium to na serio latwo zrobic samemu wiec radzil bym sprobowac na serio jest to latwe i w razie czego napewno wiele osob CI pomoze, a ja kzrobisz sam to napewno wiekszy szacunek, troszke doswiadczenia i troszke kaski zaoszczedzonej.

Sułek
07-02-2014, 04:33
W pełni popieram!
Nie ma większej frajdy jak urządzanie samemu zbiornika :)
Zadzwoń - poradzę Ci jak się do tego zabrać.

princeyo
08-02-2014, 04:38
Prosze o pomoc tych którzy mogliby mi pomóc lub dać pomysł jak urzadzić terra bo sam nie wiem jak to zrobic !!!
jeżeli mówicie że bym zaoszczedził to prosze przynajmniej o pomoc :(!!

gg- 1561241 lub meilem gumis33@o2.pl !!!

misiekrzysiek12
09-02-2014, 02:27
.

RRtbfDragonair
09-02-2014, 05:02
ja terz mam 14 lat i sam zroblem. Wystarczy troche poczytac i kupic potrzebne materiały:}

Poldek
09-02-2014, 06:00
ja jak miałem 13 lat to zrobiłem fajne terra dla lamparta i nie miałem z tym dużych problemów potrzebne ci tylko będą umiejętnosci w dłubaniu w korku albo robienie ścianki

princeyo
09-02-2014, 06:25
no właśnie wczoraj posiedziałem i pomyślałem jak to zrobić...
myśle żeby kupic korek 100x50 i zrobic tylnia scianke i boczne scianki :)
tylko nie wiem jak zrobic podłoże :\
mysle zeby zrobic w jednym rogu roslinke stojaca w drugim wiszaca, w trzecim rogu dam kryjowke , a w czwartym miseczka z woda i moze na srodek jakis konar ;)

tak by mogło być ??
i jak wyliczyłem to by prawie tak samo wyszlo jak te z biofila.. no chyba że macie jakies inne pomysły i jakis rozklad kasy to walcie

gg: 1561241

djtommi
09-02-2014, 08:22
no to przectaw nam swoja rozpiske kasy a my mozemy CI doradic w razie czego co mozesz taniej miec lub cosik.

princeyo
09-02-2014, 09:15
no wiec tak:

terra - chce 60/30/40 wiec powinno kosztowac kolo 100-120 zl
korek - z biofila prawdopodobnie , ten 100x50 bo bym dal na tylnia i boczne scianki :)
wiec kosztuje 28 zł
podłorze - to u mnie w zoologicznym kupie wiec non problem ;)
roslinki-
1. Stojaca , roslinka sztuczna wygladajaca jak aloes ktora jest wmocowana w maly kamyczek piaskowca - 8 zł ( u mnie w zoologicznym wiec bez wysylek )
2.Wiszaca , roslinka sztuczna przypominajaca liscie maryski :P ta najmniejsza co ma 40 cm dł. i 10cm w obrebie , kosztuje kolo 10 zł rowniez w moim zoologicznym
poidełko - wykonane z tych materiałów co sa takie drogie kryjówki , kosztuje u mnie w zoologicznym 6 zł , lub poprostu wsadze tam miseczke plastikowa dla gryzoni za 1,50 zł :P
korzeń - no to jeszcze nie wiem jaka jest cena ale wiem ze sa u mnie w zoologicznym ;) chyba cos kolo 15 zł

No i ewentualnie jakby sie zmiescily jakies kamyczki to moze gdzies przechodzac jakies fajne znajde ;)

no i mozliwe ze z gekonlublin zamowie lamparta za cene 80-100 zł...
wiec wszystko (terra+gek) wyliczylem z przesylkami na okolo 340 zł
przeliczcie sobie to wy lub dajcie jakies propozycje ;)

POZDRO!

SDY
12-02-2014, 04:04
Napewno masz w Katowicach szklarza... Wyliczasz wymiary szybek, idziesz i zamawiasz. Do tego kupujesz slilikon akwarystyczny i juz masz 30 pln mniej:D
Dalej... Korek... Jakby ci sie chcialo to pojezdzij po miescie po hipermarketach i zoologikach, moze beda mieli taki jak ci pasuje. Cena pewno bedzie zblizona ale oszczedzasz na kosztach wysylki:)
Reszta jest w miare ok. Az do korzenia... Zrob sobie, w weekend, wycieczke do lasu lub do parku, i porozgladaj sie troszeczke. Na pewno wypatrzysz jakis fajny. Wygotuj go w solance, wypaz, a miejsca styku z podlozem "wysmaryj" stearyna, co by nie zaplesnial. Koszt: 0 pln:) wiec 15 do przodu (a 15 miec a nie miec to razem 30:P).
Sam zwierz teraz. Nie orientuje sie w cenach gekow, ale bardzo mozliwe ze w dziale "sprzedam" znajdziesz jakiegos tanszego (najlepiej zeby hodowca byl rowniez z Katowic lub okolic to jeszcze 10 mniej bo bez przesylki:)).


Reasumujac: z moich obliczen wynika ze powinienes sie zamknac w 140 pln no i do tego jeszcze koszta geka. Liczmy tego co ty chciales, w wersji optymalnej czyli jakies 80 pln, to wychodzi 220 pln (moze i mniej jak pokombinujesz:P) czyli 140 pln mniej niz ty sobie wyliczyles:P A za te 120 zeta mozesz kupic kolejne materialy na terra i, powiedzmy, pajaka do niego:P

P.S. Moze przeoczylem, ale nie brales chyba nigdzie pod uwage sysytemu ogrzewania terra... Lampka kosztuje ok 20 pln max i do tego koszta odpowiedzniej zarowy (zalezy juz od twoich potzreb).

princeyo
12-02-2014, 07:22
robie terra na zamowienie wieksze niz chcialem bo 75/35/40 za okolo 70 zł ;)

korek bede mial ze sklepu z korkami bez przesylki bo sam tam pojade

a żarówke to lustrzanka a jak bedzie jakas kasa zbedna to Heat Glo ta czerwona za 20 zł u mnie w zoologicznym ;)

SDY
12-02-2014, 09:53
Nie orientuje sie w gadach ale wydaje mi sie ze UV czy cos taiego jest potrzebne... Sprawdz to przed kupnem zarowki.

42d3e78f26a4b20d412==