PDA

Zobacz pełną wersję : Pinki



911
06-03-2012, 09:20
Z tego co wiem sa to male biale robaczki z ktorych sie wykluja muchy (chyba) , czytalem zeby dac pol sloika torfy i je tam trzymac

teraz pytanie czy one rosna, jak dluga zostaja w tej formie, czy ptasznik zje taka muche jak sie wykluje i czy ptasznik bedzie jadl takie robaczki


2 pytanie: jak zapewni stale wyzywienie dla kilku maluchow, nie mam dostepu do malych swierszczy, a maczniaki moge kupic w bardzo duzej ilosci w zoologicznym 5km odemnie
chodzi mi o jakas chodowle ktora nie zajmie duzo miejsca nie trzeba nia sie zbytnio przejmowac itd

3. czy jak kupie pudelko ok 100 maczniakow, to musze je jakos karmic (jak mialem kilka sztuk to czasem widzialem ze zjadaja sie wzajemnie) czy wystarczy tylko powietrze i nic wiecej i jak dlugo pozyja

gekus
06-03-2012, 09:39
1.Tak wylęgną się muchy,ja im nie daje podłoża---wystarcza mi mieszanka ktora jest w pudełeczkach z nimi
w formie larwy są u mnie max 2 dni( w pokojowej temp.),zależy jakiej wielkości jest ten pająk ale powinien sobie bez problemu poradzić z muchą jak i robakiem---ja je podaje modliszką L2 i nie ma problemu
2.proponuje kupić wylęg świerszczy jest tam od200 do 300sztuk świerszczy o wielkości L2-L3
Nie wiem zabardzo jak Ci poradzić ale muchy i ich larwy delikatnie mowiąc-----------wydzielają nieprzyjemny zapaszek
3.mączniaki karmie mieszanką otrąb pszennych i mlekiem w proszku podając co jakiś czas kawałek owocu---u mnie taka metoda się sprawdza

911
06-03-2012, 10:32
ee wyleg mi sie nie przyda ja daje jesc ptasznikowi co 3 dni, a jak swierszcze urosna to juz lipa na maxa

gekus
06-03-2012, 10:55
hmmm
ja trzymam świerszcze w temp 17 i rosną dosyć wolno--ale jak urosną to możesz sprobować je rozmnozyc

911
06-03-2012, 11:48
po pierwsze dorosle halasuja :/ po drugie pisalem ze nie chce ich az tak duzo

mysle i chyba wezme kupie takie pudelko maczniakow bedzie w sam raz

memphis
06-03-2012, 12:06
Stary jeśli sie moge wtrącić to świerszcze są lepsze pająki lepiej na nie polują a pozatym są wieksze niż mączniki. Myśle że dorosły pająk nie bardzo sie zainteresuje mącznikiem

PaWeL^
06-03-2012, 13:18
czesc

odradzam Ci chodowli pinek !! a świerszcze to znów tak bardzo nie hałasują, (najlepiej jak byś je mogł hodować gdzieś gdzie nikt nie śpi !!), jeżeli je zamkniesz w jakimś pudelku lub wiaderku (np. po salacie) i zrobisz pare małych otworów to nie będą znow tak bardzo halasować ! :)), a w tyz zoologicznym to musisz kupić cale 100 ? u mnie są na porcej za 2 zl ale nie wiem ile ich tam jest :))

aha z tymi muchami najlepiej kup "mady" są większe od pinek, przełuż pare do innego pudelka i połóż je w zacienionym miejscu a reszte do lodówki albo piwnicy, jak CI się już wylęgną te muchy do daj im do pudelka coś z wodą i do jedzenia (ja daje troszke chleba i codziennie pare kropelek wody)

pozdro

911
06-03-2012, 13:37
siwerszcze odpadaja ze rodzice sie zgodzili na pajaki, to nie znaczy ze mam mieszkanie na hodowle swierszczy przerobic
jak pajaki dorosna ze bedom mogly jesc swierszcze to bede kupowac na sztuki duze
do maczniakow mam dostep tylko w pudelkach po ok 100 sztuk za 10 zeta, ciezko znalezc sklep gdzie mniejsze ilosci sprzedaja , mieszkam 10km od warszawy wiec jak podacie namiary na sklep gdzie mozna kupic male swierszcze na sztuki albo maczniaki w mniejszej ilosci to bede kupowal, u mnie w miescie nie ma takich rzeczy

Atrax Robustus
07-03-2012, 03:51
Karm pajaka tylko maczniakami, to zdrowia, szczescia, pomyslnosci....
U mnie one nawet tak tragicznie nie graja. Mam szarancze.
Pinki sa dobrym pokarmem i nie widze powodow, aby je odradzac :)
Kladziesz do lodowki i masz z nimi spokoj, bo sie nie rozwijaja tam praktycznie.
Jesli chcesz miec muchy, to dajesz z 10 pinek do sloika z jakims podlozem i czyms do jedzenia i kladziesz na kaloryfer. Jest szansa, ze wykluja sie nawet po tygodniu.
Muchy sa tez dosc dobrym pokarmem.
Powinienes przed namowieniem rodzicow powiedziec im o "karmie", jaka bedzie potrzebna.
Teraz zbliza sie lato, wiec jak mieszkasz w jakims w miare czystym regionie, to mozesz zawsze cos pajakowi zlapac.

Najlepsza dieta to dieta zroznicowana w skladniki. Przykladowo swierszcze zawieraja bardzo duzo bialka, bo az 73%, a z kolei maczniki zawieraja okolo 50% bialka, a az 30% tluszczu. Pajaki nie sa tak wymagajace jak jaszczurki, u ktorych trzeba dbac o urozmaicenie, wiec obejda sie, gdy nie masz pod reka swierszczy, jednak staraj sie karmic co jakis czas czyms innym.

911
07-03-2012, 04:54
atrax przed zakupem pajakow mialem plan zeby maczniakami karmic je do momentu az bedom mogly swierszcze, a ze swierszczami nie mam problemu kupic na sztuki

a pinki po wyjeciou z lodowki bedom zywe ? czy juz nie ? jezeli mozna je w ten sposob trzybac i sie nie rozwijaja to lece zaraz do wedkarskiego po pinki

Atrax Robustus
07-03-2012, 07:46
Wiesz... :)
Ja trzymam u siebie pinki w lodowce juz od wrzesnia, ale zamierzam je wyrzucic gdzies, bo juz sie raczej nie nadaja, bo niektore nie zyja.
Lodowka powstrzymuje jedynie ich rozwoj, ale nie zabija ich :)

42d3e78f26a4b20d412==