PDA

Zobacz pełną wersję : Termostat....



Hyoma
07-03-2012, 09:01
Mam pytanie czy ktoś z was stosuje termostat taki jak np do rybek? Mam takie urządzonko tylko nie wiem czy będzie się nadawalo do użytku w terrarium. Żaruwka jakiej mocy powinna byc w terrarium z pojąkiem? czy 15V wystarczy? I jaką temperaturę należy utrzymywać w terrarium? To ma być tak że w dzien grzać a w nocy nie? Pająki mam od niedawna ( Brachypelma Albopilosum i Acanthoscurria Geniculata ) Oba są po czwartej wylince i dlaczego Kędziorek jest dużo większy od Genikulatki?

eckos
07-03-2012, 10:32
Żarówka 15V powinna wystarczyć nie wiem jaką masz (najlepiej czerwona), temperatura powinna się wachać między 28 a 32C.
Co do wielkości to Brachypelma rośnie szybciej niż Acanthoscurria (tak mi się zdaje)

memphis
07-03-2012, 11:50
ej eckos temperatura miedzy 28-32 <wow> moim zdaniem to nieźle przesadziłeś ja powiem że temperatura powinna być 26-28 nawet mniej troszke a w nocy najlepiej żeby wachała sie miedzy 20-22 stopniami :)
a na początek polecam jaką kolwiem brachypelme no może poza vagnasem niektórzy mówią że sa agresywne ale ja nie miałem więc niewiem

Frontside
08-03-2012, 00:33
Geniculata rosnie o wiele wolniej niz Kędziorek ale to tylko przez pierwszy rok bo potem dostaje takiego "kopa" ze ho ho :D

Atrax Robustus
08-03-2012, 05:55
To prawda, kedzierzawiec jest jednym z najszybciej rosnacych Brachypelm.

eckos
08-03-2012, 08:21
chodziło mi o temperature w dzień u mnie jest 30C mam smithiego w nocy ma ok 22C a ogólnie to przesadziłem przepraszam za pomyłkę

Metus
08-03-2012, 12:56
ja mam termoregulator akwarystyczny... w kazdym terra mam ogrzewanie rogulowane takim wlasnie termoregulatorem. Jeli ogrzewac terra to tylko z takim urzadzeniem (takie jest moje zdanie) przynajmnie sie nie usmarzy pajaka :)

Hyoma
08-03-2012, 22:52
Wielkie dzieki tylko jest jeszcze jeden problem napisalem ze mam to urzadzenie. Lecz to jest mojego brata a ja nie moge tego nigdzie dostac:-) . Można podłączyc np 3 terraria albo wiecej pod jeden termoregulator i termometr od niego wsadzic tylko do 1 terrarium bo raczej mnie nie stac na kupywanie ich do kazdego terrarium. ThnX

Metus
08-03-2012, 23:46
to zalezy jakiej sa wielkosci... mam 2 terra (sloiczki o wym 6cm srednicy i 10 wys) wlozone do jednego wiekszego terra ogrzewanego zarowka. W tym espolnym terra jest umieszczona czujka od termoregulatora... Jesli terra bylyby wieksze to nie bwrdzo wiem w jaki sposob jeden termoregulator moglby obslugiwac wiecej niz jedno terra..... ale potrzeba matka wynalazkow.... :))
ps termoregulator kosztuje ok 20-25zl. Ja za swoje placilem po 23zl/szt...

Hyoma
09-03-2012, 04:15
zakladając ze 2 terra (duze) są takie same tylko w 1 jest termometr od termorugulatora a zaruwki w obu terrariach sa tej samej mocy to mozna zalozyc ze bedzie taka sama temperatura w obu terrariach chyba :)
No bo w termoregulatorze jest jedno wejscie na wtyczkę ale jak bym dał złodziejkę na 2 wejscia i podpiol 2 zaruwki i kazda zarówka w innym terrarium tej samej wielkosci to bylo by chyba dobrze nie wiem. Ide dzis kupic termoregulator :-) jak nie bedzie padac.

treewood
12-03-2012, 03:27
mam pytanie...

czy termoregulator to taka grzałka dopasowująca temperaturę otoczenia do temperatury zdefiniowanej na tejże grzałce?

posiadam taką grzałkę z ustawieniem temperatury jaką ma utrzymywać ale jest to niby grzałka wodna. kupiłem ją za ok. 25 zł i nie wiem czy można ją stosować poza wodą tzn. na powietrzu.

czym oprucz lampki dogrzewać takiego ptasznika bo większość czasu nie ma mnie w domu i nie chciałbym by raz ptasznik przemarzł a raz przegrzał.

w sklepie zoologicznym powiedzieli mi, że taka grzełka do wody nie nadaje się do używania jej w terrariach w celu grzania powietrza.
jednak różnie bywa. pomóżcie bo być może mylę pojęcia co to termoregulator, grzałka, termostat ...

Metus
12-03-2012, 04:08
Grzali absolutnie nie mozna uzywac do grzania powietrza gdyz natychmiast peknie i sie spali.... To oczym Ty mowisz to grzalka akwarystyczna z termoregulacja... Natomiast Ty potrzebujesz samego termoregulatora.... poszukaj.... a znajdziesz. Kiedys jak nie bylo grzalek z termoregulatorem mozna bylo kupic te dwa urzadzenia oddzielnie czyli oddzielnie termoregulator i oddzielnie grzalke. Co do ogrzewania to polecam jednak zarowke... zalezy tez jakiej wielkosci masz terra i jaka masz temperature w pokoju

treewood
12-03-2012, 05:16
no ja na razie nie mam terrarium ale zamierzam kupic 25x25x20
jeden ptach bedzie sobie tam koczowal.

nie wiecie moze jak wygladaja takie termoregulatory bo np. w moim miescie sprzedawcy nie wiedzieli co to termoregulator.

a jesli juz bez termoregulatora to gdzie niby mam dac taka lampke 24W dajaca czerwone swiatlo. bo chcialbym kupic nakrywke z plastiku z otworami dla wentylacji. i tu problem gdzie taka lampke dac i czy ma dzialac caly dzien w pokoju

ze mna i temp. w pokoju jest ciezko gdyz jestem zimnolubny i w nocy spie z otwartym oknem tak ze w pokoju jest z 15 stopni a w zimie i 5 do 10 stopni wiec wydaje mi sie, ze termoregulator jest konieczny bo rzadkoscia jest iz w dzien mam 20 stopni.

Londo
12-03-2012, 07:52
Ja do ogrzewania terra uzywam kabla grzewczego zalanego gipsem i podlaczonego do termostatu.
Kabel i termostat mozesz kupic praktycznie w kazdym sklepie zoo.
Produceny kabla to AQUA SZUT www.aquaszut.com.pl
Na termostacie pisze:

Akwarystyczny Regulator Temperatury RT-2
produceny: ZUH "TOMAR"
97-200 Tomaszow Mazowiecki
ul.Hallera 2
tel (044) 723-64-55 723-23-20

42d3e78f26a4b20d412==