PDA

Zobacz pełną wersję : Coś o Tagentaria atrica =] FOTO



gWiAzDeCzKa
07-03-2012, 15:16
Hej ! ! ! =]
Mam takie pytanie...gdzie można dostać takiego kątnika? bo bardzo mnie owy zainteresował :D sami zresztą obadajcie....hihi =] jest po prostu prześliczny ! ! ! :D
jeśli wiecie, to proszę-napiszcie cokolwiek, tzn. gdzie można go dostać, itp...=]
z góry dziękuję i pozdrawiam =]

yiuldyn
08-03-2012, 03:26
Jaki brzydal;) Łeee, ptaszniki są fajniejsze.

gWiAzDeCzKa
08-03-2012, 03:35
Hehe.....ptasznika to ja już mam w domciu...Grammostola rosea :) tylko imienia nie mogę wymyślić :P hehe :)
pozdrawiam =]

Atrax Robustus
08-03-2012, 05:43
Szukaj w piwnicy :)

Karcharoth
08-03-2012, 06:11
ja mam 2 sztuki uratowane przed zagładą... moja mama robiła świateczne porządki nawet w piwnicy i jeden pajaczek stracił w ten sposób 2 odnóża... dlatego trzymam go teraz w słoiku... są spoko ale ładniejsze są Tygrzyki :)) u mnie nawet na ogródku kręca sie koło domu..
albo wygrzewają się na słońcu na takiej południowej ściance... wystarczy tylko poszukać :))

Karcharoth
08-03-2012, 07:16
aaaaa jeżeli jesteś z okolic Katowic to mogę Ci mojego odstąpić- wyglada tak jak na foto..

Pozdrawiam
Karcharoth

gWiAzDeCzKa
09-03-2012, 00:57
dzięki wam za informacje tak myślałam, że to jakiś podwórkowy... :) miałam podobnego, ale powiedzcie mi jeszcze czym one się żywią? zwykłymi muchami?
PS. jestem z Białegostoku :)
pozdrawiam =]

Karcharoth
09-03-2012, 01:12
ja karmię je muchami :) i najwyrażniej im to odpowiada :)

Metus
09-03-2012, 03:52
hey!!!!!!! ja rowniez jestem z Białegostoku :))

ja swoja wieeeelka samice katnika zlapalem w piwnicy; wtedy byla jeszcze mala a terazzzz 8-) wieeeelka bestia :) karmilem ja swierszczami, muchami i jętkami :)

gWiAzDeCzKa
11-03-2012, 03:15
Ojej a to fajnie, że jest ktoś z Białegostoku :)))))))
A jakiej wielkości może być taki kątnik? :D ...bo niebardzo wiem....kiedyś miałam pająka, ale to był Tygrzyk (miał około 3cm długości) no i karmiłam go muchami i jadł =] wyrósł duży, był nieco większy niż powinien...ale to chyba dobrze :D
Napiszcie coś na temat tego pajączka jeśli możecie =]
Z góry dzieki i pozdrawiam =]

Metus
11-03-2012, 06:28
moj kątnik wyrosl na wielka samice. razem z nogami ma ok 7-8cm... to chyba sporo co??

Atrax Robustus
11-03-2012, 09:26
Moj katnik byl podobny..
W sumie przywiazalem sie do niego i zal mi sie bylo z nim rozstawac, kiedy go wypuszczalem :)
Najlepsze jest to, ze zlozyl chyba z 3 kokony, z ktorych wylegly sie male pajaczki. Metus mial tak samo :)
Pajaczek rosnie do niebagatelnych rozmiarow: okolo 2,3 cm.
Dlugie nogi robia rowniez duze wrazenie i nawet u 1-cm-owego samca sa one na tyle dlugie, zeby dac wrazenie ogromnosci :)

Tygrzyki tez sa bardzo ciekawymi pajakami w hodowli, ze wzgledu na swoje sieci i w ogole sposob zachowywania sie. Przez te wakacje zamierzam hodowac jakas samice, a jesli bede mial szczescie i znajde samca, to moze nawet sprobuje rozmnazac... Oczywiscie jesli jakiegos znajde, bo tu u nas na poludniu raczej troche trudniej o tygrzyka, niz na zachodzie, gdzie na jednej lace znajdywalem ich pelno.

gWiAzDeCzKa
11-03-2012, 09:40
aż taki wielki????????????????????????? o mój boże zadziwiłeś mnie...!!!!!!nawet niektóre ptaszniki mają taką wielkość....boże to czym ty go karmiłeś, że taki wielki? ;) hihihi =] wow ja też tak chcę !!! =[
pozdrawiam =]

Atrax Robustus
11-03-2012, 10:10
Wszystkie sa takie..
Aha.. to musi byc Tagenaria atrica, bo inne katniki juz nie sa tak wielkie.
Poza tym, z tego, co wiem, ten pajak trafil do ksiegi regordow Guinessa ze wzgledu na swoja szybkosc.
Karmisz muchami lub swierszczami :)
Jesli juz zrobic siec, to moze z calym powodzeniem jest dosyc duze swierszcze /sprawdzone/.

gWiAzDeCzKa
11-03-2012, 10:14
ojej ojej ojej dzięki dzięki dzięki =] :***

gWiAzDeCzKa
11-03-2012, 10:17
nie wszystkie...kątniki wyrastają ponoć do rozmiarów nieco ponad 2cm... :) to sprawdzone informacje :P
a jak szybkie są te pająki? :) jak można spytac?
Pozdrawiam =]

Metus
12-03-2012, 04:14
jak szybkie??? hmm nie takie tam znow szybkie z moja malutka A.Versi nawet nie mialby szans
natomisat swoja samice katnika karmilem swierszczami i jetkami :)

gWiAzDeCzKa
12-03-2012, 06:02
jeszcze raz dzięki !!!
Pozdrawiam =]

Atrax Robustus
12-03-2012, 06:57
Szybkie szybkie :)

Zeby zlapac uciekajacego katnika, trzeba miec niezly refleks :)

Oczywiscie nie bede porownywal tych pajakow z nadrzewnymi Aviculariami i Poecilotheriami, ktore potrafia dac niezlego "czadu" nawet na sliskim szkle /co katnikom idzie bardzo slabo lub w ogole nie idzie/ :)

gWiAzDeCzKa
13-03-2012, 08:01
hehe a ja już mam pajączki w domciu =] nom i mi uciekły z pudełeczka jak je przenosiłam......no rzeczywiście szybkie są że ho ho =]
Pozdrawiam =]

Terrariko
18-03-2012, 05:24
skakuny są dużo szybsze i skoczniejsze. One z rąk skoczą ze dwa metry dalej a jakie szybkie ojej!

Zumbie
14-07-2013, 15:07
witam:) w ciagu 3 dni natknalem sie na 2 okazy Tagenaria atrica. jeden byl mniejszy okolo 6cm z nogami a ten ktorego mam w tej chwili osiagnal dokladnie 9.2mm! odwlok itp.itd. 2.6mm tak wielkiego pajaczka jeszcze nie widzialem... malo widzialem:P ale nie w tym sek:/ znalazlem go w misce mojego psa... martwego:( trzymam go teraz w plastkikowym opakowaniu na pamiatke i chlube mojego domu:) ale mam pytanie jak go "konserwowac">?

Neo2
14-07-2013, 15:08
po co odnawiasz staaaare wątki?

Zumbie
15-07-2013, 04:39
jestem tu nowy... a nie wiem w jakim dziale mogl bym znalesc jakies informacje na ten temat:P po prostu pytam

42d3e78f26a4b20d412==