PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o powiększeniu rodzinki? :D



gWiAzDeCzKa
11-03-2012, 11:58
No i co by tu napisać...chciałabym powiększyć hodowlę pająków w domu, ponieważ chciałabym je rozmnażać...a nawet nie wiem czy mój G. rosea to samiec czy samica...co mam zrobić w takim wypadku??? Oprócz tych podwórkowych pająków, partnera dla G. rosei (ale to może zostawię na później...) i innych ptaszników chciałabym mieć jeszcze skorpiona...jaki byłby najmniej groźny i najmniej jadowity? może imperator? proszę o podpowiedzi :P i dziękuję =]
Pozdrawiam =]

K@MciO
11-03-2012, 12:42
Imperator jest dobry na początek dorasta do dużych rozmiarów i jest w ogóle fajowy

memphis
11-03-2012, 13:45
Zeby rozpoznać czy to samiec czy samica to najlepiej po wylince
samica bedzie posiadała w odwłoku taką fałdke dość wyraźną
zdiecia są zamieszczone na stronce: www.metus.asmed.pl jeśli chcesz to zajżyj tam. Ale moim zdaniem z rozmnażaniem powinnaś jeszcze sporo poczekać przynajmiej jak bedziesz miała juz duże doświadczenie z pajakami bo poradzić sobie z 200 maleństwami to nie jest tak łatwo. a zreszta o ile sie nie myle to samice są badzo ogresywne gdy pilnują kokonu wiec to dośwaidczenie sie przyda napewo. Co do skorpionów wole sie nie wypowiadać bo sie natym kompletnie (jak narazie ) nieznam.

walter
11-03-2012, 16:02
Skorpion na paczatek?
Tylko P.Imperator!
Najmniej klopotliwy w utrzymaniu, bardzo rzadko uzywa zadlo (bardziej polega na duzych, silnych szczypcach), jesli juz "udziobie" - jad jest slaby ... i wogole zarabisty skorpion!

gWiAzDeCzKa
12-03-2012, 05:52
K@MciO a masz w domciu takiego imperatora??? =]

gWiAzDeCzKa
12-03-2012, 05:58
oki memphis wejde na stronke i sobie się porozglądam :D (dzięki za linecka :)
kurde może i masz rację....no bo w sumie ja nigdy nie rozmnażałam pająków (a tych młodych to duuużo troszke =\...) no to muszę się jeszcze trochę poduczyć :P
a co do skorpiona to dostępny jest na razie tylko imperator...a zresztą jak dla mnie to jest fojowy o w ogóle najlepszy :)
Pozdrawiam =]

gWiAzDeCzKa
12-03-2012, 06:01
walter a masz skorpiona w domciu??? u mnie w sklepie zoologicznym jest taki ładny imperator.....jejciu chyba się zakochałam w nim :P a co do tego że jest fajny to chyba każdy mi to mówił i polecał właśnie tego na początek =] oh ale dzięki za informacje =]
Pozdrawiam =]

CD/Tombik
12-03-2012, 06:27
Gwiazdeczka ja mam takiego imperatorka w domu jest po prostu wyczesany :) jak chcesz o cos zapytac to pytaj

Atrax Robustus
12-03-2012, 07:05
Tez zamierzam imperatorka kupowac.

Uwazam, ze to dobry skorpion z kilku powodow:
- osiaga duze rozmiary
- ma slaby jad
- nie jest agresywny
- jest piekny
- nie ma wygorowanych wymagan.

Jesli chodzi o rozpoznanie plci, to najlepiej sprawdz na wylince, czy nie ma faldka, jak mowil memphis.
Co do rozmnazania. Rozmnazanie Brachypelm, Grammostol nie jest zbytnio trudne :)

Wystarczy nakarmic dobrze samice i mozna wpuszczac samca.

A wlasnie, jedna rada:
Najlepiej jest przegrodzic pajaki jakas siatka lub czyms innym, zeby mozna bylo sprawdzic, czy osobniki sa soba zainteresowane, bo jesli nie, to nie ma sensu narazac samca....a jesli jednak "chce im sie", to podnosi sie ta siatke i po sprawie.
Akurat przy malo agresywnych gatunkach ryzyko pozarcia samca jest niskie, wiec spokojnie mozna probowac rozmnazac :)

Atrax Robustus
12-03-2012, 07:27
Oczywiscie na razie nie zachecam Cie zbytnio na rozmnazanie pajakow, bo to wymaga troche cierpliwosci i uwagi. Trzeba uwazac przy odbieraniu samicy kokonu itd...
Pozniej nalezy zrobic inkubator, wiec jest przy tym troszke pracy.

walter
12-03-2012, 13:59
Tak, mam Imperatora gdzies od pol roku.
Nie jest agresywny? ... polemizowalbym ... akurat moj Kaiser zawsze musi sprawdzic wszystko szczypcami ;)
... fotki w zalaczniku.

gWiAzDeCzKa
13-03-2012, 06:56
ojej CD/Tombik ja to bym bardzo chciała wiedzieć te takie najważniejsze rzeczy, jeśli możesz to napisz :)
z góry dziękuję =]
Pozdrawiam =]

CD/Tombik
19-03-2012, 04:53
Gwiazdeczka :) pytaj konkretne pytanka bo tak tio niewiem co pisac :) a spokojnie mozna by bylo cos napisac :)

gWiAzDeCzKa
22-03-2012, 12:51
hmmm.........no CD/Tombik ja bym chciała wiedzieć takie rzeczy typu:
- jakie terra trzeba??? (bo skorpion jest wielkości może około 5-6 cm...)
-co ile czasu trzeba karmić takiego zwierzaczka? :) no i oczywiście co mu podawać...? :)
-jaka wilgotność i temperaturka....? :)
hmmm no nie wiem o co by tu jeszcze spytać...hehe :) no to w takim razie jeśli będziesz miał czas to odpisz i ja postaram się jak najszybciej jakieś inne ważne pytanka zadać :)
dzięki i pozdrawiam =]

42d3e78f26a4b20d412==