PDA

Zobacz pełną wersję : Ucieczka !!!



Bluff
12-03-2012, 09:33
pomocyyy
ale teraz w sprawie brachypelmy albopilosum
mialem terra a na gorze zamontowalem plastikowa siatke
nmiestety wydrazyla w niej dziurke i jej nie ma
co robic przetrzasnalem caly pokoj i szukalem w calym domu ale niestety nie znalazlem
od ucieczki minelo okolo 3 godz
ile w tym czasie taka spokojna 13cm samiczka mogla przejsc?
przez caly dom?
gdzie jej szukac
zastawilem w swoim pokoju pulapki w postaci opakowan po zarowkach wypelnionych wilgotnym torfemZ? mam w samym pokoju 8 !!
coz moge zrobic innego?
jak moghe ja znalezc???????????//
prosze oi pomoc jak najszybciej
dziekuje z gory
samica wydaje sie byc bardzo spokojna

Darek
Gdynia

Londo
12-03-2012, 10:11
kiedy mi uciekla rosea znalazlem ja nastepnego dnia w kuchni obok lodowki :) chyba zglodniala :)

Metus
12-03-2012, 15:26
szukaj w wilgotnych, cieplych i ciemnych miejescach..... powodzenia !! :))

Krychol
13-03-2012, 03:18
13 cm to duzo napewno ją znajdziesz musisz szukać w najbliższej okolicy terrarium bo byc moze gdzies sie zaszyła. Jeżeli jej nie znajdziesz to powinna sama sie znależć, chyba ze wylazła oknem. Uważaj tylko zeby ktos jej z kapcia nie zabił ze strachu. Były juz takie przypadki!

Bluff
13-03-2012, 08:14
Dzieki (jeszcze nie sie znalazla ale szukam wytrwalecalymi dniami miejmy nadzieje ze nic jej sie nie stalo)
:)

Bluff
18-03-2012, 14:46
pomozcie !
i powiedzcie mi czy mam szukac ptasznika w jak najmniejszych zakamarkach czy takie w ktore "na oko" by wszedl (miala 7cm cialka)
(1-2 wylinki przed dorosloscia)!
przeworocilem caly dom do gory nogami ale niestety nie znalazlem jej jutro bedzie 6 dzien!
co robic??? probowalem go zwabic (pudlka z wilgotnym torfem naustawialem ale nie przyszla! zna ktos jeszcze jakies sposoby naszukanie pajaka?

aha jeszcze jedno ale mam nadzieje ze tak sie nie stalo bo na podlodze polozone sa deski ale przy scianie jet maly odstep z 2-2,5 cm i zastanawiam sie czy mogla tam wejsc bo jak tak to jestem skonczony!!!!!! pooooooooommmmmmmmmmoooooooooccccccyyy

walter
18-03-2012, 16:33
2 - 2,5 cm .... nic nie chce krakac ... kiedy zwiala mi moja 8 cm. B.boehmei (cale szczescie, przy mnie), pierwsze co zrobila, dala szpule w kierunku zamknietych drzwi pomiedzy ktorymi a podloga jest 2 cm. szpara.
Zwyczajnie przesliznela sie pod drzwiami i w przedpokoju ja dopadlem.

Dokad prowadzi ten odstep u ciebie?

POWODZENIA!

Metus
19-03-2012, 00:16
proponuje jeszcze sie nie denerwowac zbyt mocno.. wiem ze to nic przyjemnego jak pajak ucieka i nie mozna go nigdzie znalezc... pociesz sie ze jest to duzy i lagodny pajaczek... Jest duzy wiec nic go nie zje, dlugo wytrzyma bez jedzenia a jak zglodnieje to napewno wyjdzie :); Jest tez lagodny wiec nie stanowi zagrozenia domownikom... Badz twardy i czekaj... przebywaj duzo w pokoju i obserwuj czy nie siedzi gdzies na scianie albo na szafie oraz czy nie widac gdzies w jakims cichym zakatku w pokoju.. :) Powinien sie znalezc..

Bluff
19-03-2012, 07:05
dzieki za posty
a dokad prowadzi ta szpara?
pod deskami ktore sa ulozone na podlodze bo deski sa polozone
na czyms tam i podobno w zwiazku z tym pod podloga jest miejsce
a wiec mysle ze tam wlazla
dzieki metus zz pocieszenie mysle ze wyjdzie jak zglodnieje (za pol roku)
hehe :)
ale bede bacznie obserwowal kazda szparke :)

evelman
20-03-2012, 01:31
czesc.
zastanawiam sie z czego zrobic kratke, wentylacyjna, zeby mi nic nie wyszlo :D.

czekam na odpowiedz

pozdrawiam evelman

Metus
20-03-2012, 08:27
to zalezy jakie masz terra. Jeli jako terra sluzy akwarium to proponuje kupic narozniki akwarystyczne i na nich polozyc szybke

42d3e78f26a4b20d412==