PDA

Zobacz pełną wersję : Avicularia cd.



AGAM
15-03-2012, 00:50
Jak już wspomniałem w poprzednim poście moja Avicularia nie jadła kilka dni po czym na szczęście okazało sie że przyczyną jest wylinka. Zrzuciła ją przedwczoraj. Cały czas ma w swoim pudełeczku muchy. Njapierw wrzuciłem jedną świeżo po przepoczwarzeniu. Mucha w ogóle się nie rozwija i ma problemy z poruszaniem. Następnego dnia wrzuciłem jeszcze jedną już rozwiniętą muchę i ona także przestała się poruszać. Czy możliwe że mój pajaczek kąsa muchy nie zabijając ich i potem ich nie zjada, wpuszcza im tylko małą dawkę jadu?? Inne moje maluszki po takim czasie od wylinki już jadły. Myślaełem że muchyb nie ruszają się z powodu pajęczyny ale z nimi wyraźnie jest coś nie tak.

Matiik
15-03-2012, 01:03
Ja mam ten sam problem z kędzierzawcem ! on zabija owada (dzikuna ) , ale go nie zjada !?

Atrax Robustus
15-03-2012, 02:47
Nie ma tu nic dziwnego.
Jesli pajak nie chce jesc, a owady mu "dokuczaja", to sie ich pozbywa.

Moja Poecilotheria raz ukasila muche, po czym zabrala sie za nia 5 godzin pozniej, ale zwykle po prostu zostawia je.

CD/Tombik
15-03-2012, 04:09
Atrax dobrze mowi. Moja boehmei bardzo czesto robi tak ze zabija larwe macznika albo muche a potem chowa ja do kryjowki... troche mnie to wkurza bo potem z jej kryjowki wystaje plesn i musze jej czesto zmieniac torf no ale jak tak ma to trudno sie mowi :)

AGAM
15-03-2012, 07:03
Ale moja Aviczka jest mała i nie jadła już z tydzień. To chyba nie jest normalne... no chyba że jeszcze nie doszła do siebie po wylince. Moje inne małe pajączki po takim czasie od wylinki już jadły.

Elmalier
15-03-2012, 09:12
dajcie spokoj:) pajak nie pies, nie zdechnie jak nie bedzie jadl jakis czas:) poczekaj a jak zglodnieje to napewno chetnie cosik przekasi, jeden osobnik moze jesc 3 swierszcze dziennie a drugi 3 w miesiacu...

Elmalier
15-03-2012, 09:37
dajcie spokoj:) pajak nie pies, nie zdechnie jak nie bedzie jadl jakis czas:) poczekaj a jak zglodnieje to napewno chetnie cosik przekasi, jeden osobnik moze jesc 3 swierszcze dziennie a drugi 3 w miesiacu...

CD/Tombik
15-03-2012, 09:59
Spokojnie pająk musi miec wode a bez jedzenia miesiac to gratka :) dorosle ptaszniki bez jedzenia wytrzymuja nawet do dwoch lat (!!!)

Atrax Robustus
15-03-2012, 10:47
Hehe
ja wyznaje taka zasade, ze nie mozna przejmowac sie kompletnie jakimkolwiek niejedzeniem i przyznam, ze bagatelizuje to absolutnie.
Totalnie mnie nie obchodzi, czy moj pajak chce jesc, czy nie, bo nie warto sobie takimi glupotami glowy zaprzatac..

Wlasnie...pajak nie pies.

Moja regalis po 6 wylince nie jadla 3 tygodnie, wiec nie ma w tym nic dziwnego.

AGAM
15-03-2012, 11:56
Moja podrośnięta albopilosa nie jada miesiącami ale ta Avicularia to mały pajączek. Inne tej wielkości jadły u mnie co 1-2dni.
No ale i tak happy end ;-) Właśnie wcinała kawałek muszki :-)

42d3e78f26a4b20d412==