PDA

Zobacz pełną wersję : Mam kilka pytan w sprawie ......



Maciek Grabowski
18-03-2012, 03:50
Mam zamiar kupic 2 P.Imperatory i niewiem czy to dobry pomysl aby je trzymac w jednym terrarium chcialbym równierz sie dowiedziec gdzie mozna kupic mlode tak ok 1 roku
Drugie pytanie dotyczy jak ma byc uzadzone terrarium i czy moze byc wysokie tak ok40 cm i ogrzewane mata grzewcza

Maciek Grabowski
18-03-2012, 04:29
prosze o szybka odpowiedz bede wdzieczny

walter
18-03-2012, 08:13
Imperatory mozna trzymac w koloniach po kilka sztuk, nalezy jednak zwrocic uwage czy ktorys z osobnikow nie jest zbyt agresywny - trzeba go wtedy odseparowac.
Samce czasami potrafia bic sie o pozywienie, ktore juz dawno ucieklo.
Imperatory bardzo czesto spia "przytulone" do siebie pod jednym kamieniem lub w innej kryjowce (fajnie to wyglada).

Wysokosc terrarium nie gra roli, skorpiony nie sa w stanie chodzic po szybach ... ale i tak zawsze beda szukaly drogi do ucieczki.
Mata grzewcza nie jest zbyt dobrym pomyslem - skorpiony zakopuja sie jesli jest za cieplo ... w tym przypadku zakopywalyby sie w kierunku zrodla ciepla.
Idealnym wyjsciem jest po prostu wystarczajaco ogrzane pomieszczenie

CD/Tombik
18-03-2012, 11:36
Wysokosc 40/30 cm spokojnie wystarczy. Mozesz trzymac spokojnie dwa skorpy ale na przestroge zrob dwie osobne kryjowki aby sie nie bily chociaz i tak nie powinny ale "przezorny zawsze ubezpieczony".

Maciek Grabowski
18-03-2012, 12:32
dzieki za wypowiedzie a niewiecie moze kto ma do sprzedania mlode dzies ok 3 wylinki i czy mozecie tez podac nazwe sklepu internetowego gdzie mozna kupic termoregulatory i higrometr

walter
18-03-2012, 12:38
Jesli chodzi o urzadzenie terrarium dla imperatorow, jako podklad polecam wlokno kokosowe (moze byc z dodatkiem vermiculitu lub torfu) - doskonale zachowuje wilgotnosc.
Na wierzchu moze byc troche mchu lub kawalki kory.
Jeden lub kilka kamieni pod ktore beda mogly sie podkopac.
Miseczka z woda jest rowniez konieczna (wbrew teoriom, ze wystarczy utrzymywac wilgotnosc powietrza) - imperatory czasami lubia wlazic do wody.

Maciek Grabowski
18-03-2012, 12:41
walter masz moze jakis numer Gadugadu bo mam kilka pytan

walter
18-03-2012, 12:45
Niestety, nie mam konta na Gadugadu.
Jesli masz pytania, wyslij maila na daggers@videotron.ca

42d3e78f26a4b20d412==