PDA

Zobacz pełną wersję : jak czesto zraszać ?



Czesiu
19-03-2012, 12:48
czesc . wlasnie kupilem imperatota ( 2cm ) ,boehmeja (1.5 cm ) i g.cale ( ok 1 cm ) . imperator i boehmej sa trzymane w pojemniku na mocz a cala w opakowanie po kliszy . PYTANIE - nie wiem jak czesto mam zraszać powierzchnie i czy potrzebna juz jest miseczka z woda . jak np za rzadko bede zraszać czy mogą być tego jakieś fatalne skutki . jestem poczatkujacy i prosze o odpowiedz .

Krychol
19-03-2012, 13:13
Zraszaj co 2 dni. Jak bedziesz rzadko zraszał to mogą być fatalne skutki, gdyż małe pająki są bardziej delikatne niz starsze. Miseczka z wodą nie jest konieczna. Pozdrowienia

Atrax Robustus
19-03-2012, 14:01
Wszystko zalezy od ilosci wody.

Pewnie trzymasz boehmei w malym pojemniczku, czyli wystarczy wstrzyknac w podloze wode ze strzykawki i bedzie dobrze. Podloze bedzie wilgotne w srodku, a nie tylko na zewnatrz.
Rosei nie spryskuj terrarium zbyt czesto, bo to raczej zwierze sucholubne.

evelman
20-03-2012, 01:06
czesc
dopiero zaczynam i czy torf kokosowy starczy, zeby utrzymac wilgotnosc??
czy np. dac troche piasku na samo dno i przysypac torfem. widzialem juz tak dwa terraria zrobione, ale chyba nie moze byc piasku, bo moga sie udusic, jak dostanie sie do plucotchawek.

pozdrawiam evelman

CD/Tombik
20-03-2012, 04:55
bez miseczki z woda. spryskuj tak na oko raz na 1-2 dni.

Czesiu
20-03-2012, 05:19
ok . dzieki za odpowiedz .

Metus
20-03-2012, 08:47
poki sa male miseczkka nie jest konieczna ale z czasem sie przyda;]

Metus
20-03-2012, 08:49
sam torf wystarczy i nie trzebazadnego piachu

Atrax Robustus
20-03-2012, 09:17
Nie ma torfu kokosowego, tylko jest wlokno kokosowe.
Nie dawaj piasku, bo nie trzeba. Podloze kokosowe jest najlepsze bez zadnych dodatkow.

Londo
20-03-2012, 09:58
ja nigdzie nie moge dostac wlokien kokosowych, natomiast jest torf z dodatkiem wlokien kokosowych oraz cos co sie nazywa substrat kokosowy (sparsowane 1kg paczki)

Atrax Robustus
20-03-2012, 10:19
Wlasnie :)
To to.
Wyglada jak cegielka.
Uwazam, ze to najlepsze podloze, bo dobrze trzyma wilgoc i doskonale nadaje sie dla naziemnych ptasznikow.

Londo
20-03-2012, 10:54
mam jeszcze dwa pytania
1 wysypac sam substrat kokosowy czy wymieszac z torfem, a moze z vermiculitem?
2 czy substrat trzeba jakos przygotowac, kobieta w kwiaciarni mowila zeby najpierw substrat kokosowy moczyc w wodzie ( kobieta zna sie bardzo dobrze na kwiatach ale o terrarystyce nie ma pojecia)

Czesiu
20-03-2012, 11:33
czesc . ja znalazłem cos takiego jak animals grunt . jest to naturalny produkt z włókna kokosowego . z jednego opakowania po dolaniu 4,5 litra wody jest ok 9 l . podłoza . chyba dobry jest nie ... czy radzicie cos innego ??

Czesiu
20-03-2012, 11:36
no wlasnie . jak mieszać torf z (czy włukno kokosowe) z woda . najpiera torf+woda i do pojemnieka rozrobione czy nasypac tor do np:pojemniczka na mocz a potem wode ??

Atrax Robustus
20-03-2012, 13:34
To jest tak:
bierzecie ta "cegle" z wlokna kokosowego i:
Odlupujecie kawalek tej kostki (odlupywac wzdluz, bo przy cieciu w poprzek, to nawet pila sie stepi ;), pozniej wrzucacie te odciete kawalki/cala kostke do jakiegos pojemniczka i wlewacie DUZO wody (ale bez przesady). Nastepnie trzeba odczekac troche. Kostka rozmoknie, wchlonie wode i zmieni sie w to, czym ma byc :)
Ja nie mam czasu na glupoty, wiec biore jakis ostry przedmiot i sam rozdrabniam kostke, dolewajac przy tym troche wody i caly proces trwa maksymalnie 10 minut.
Jesli podloze jest za mokre, to mozna je wycisnac, jak gabke :)
Po takich zabiegach mozna wlozyc substrat do terrarium.

Metus
22-03-2012, 06:41
najlepszy!! powaznie probowalem roznych ale ten jest najlepszy

42d3e78f26a4b20d412==