PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotnosc jaka dla b.albopilosu?



sp0k
20-03-2012, 10:45
pytanie mam takie iz jak wstrzykuje pajakowi wode w ziemie to ile tej wody ?? jak mam strzykawke 4ml to ile wody wstrzykac prosze o odpowiedz i pozdrawiam terrarystow

Serpent
20-03-2012, 11:30
najlepiej nie ze strzykawki tylko weź kup sobie jak niemasz spryskiwacz taki do kwiatków i spryskaj na tyle żeby torf był wilgotny lecz nie na tyle żeby sie tam ''bagno'' zrobiło z tego torfu chyba mam nadzieje że umiesz ocenic kiedy cos jest wilgotne ;-)

Pozdrawiam

szkapa
20-03-2012, 11:38
wilgotność powinna być taka żeby miały torf mokry(wilgotny) ale nie było błotka...Najlepszy torf jest jak się świeci od wilgotnosci ale ...Pamiętaj żeby nie bylo błotka..ahia.. Nie wstrzykuj im wody codziennie to jest zbędne wystarczy raz na 3-4dni...pozdrawiam...życze miłej chodowli... jak bys cos jeszcze chcial spytać to wal na gg4802398

Atrax Robustus
20-03-2012, 13:24
Dla malych pajakow polecam uzywanie strzykawki, bo spryskiwacz od razu zrosilby pajaka i cale pudeleczko, a tego nie chce. Lepiej wstrzyknac troche wody w podloze, a najlepiej tak, zeby bylo ono po prostu wilgotne. Nie moze byc blota.... Najlepiej wstrzyknac wode w polowe pudelka.
Ja tak robie pajakom juz od pazdziernika i jak na razie wydaje mi sie, ze jest to najlepszy sposob utrzymywania wilgotnosci u maluchow.

U Poecilotherii, ktora jest wieksza, robie tak, ze wlewam wode ze szklanki w jedno miejsce i przewaznie polowa podloza jest wilgotna i mam zwykle spokoj na 2-3 dni, bo mam wlokno kokosowe, ktore dobrze wiaze wilgoc.


...Mysle, ze pajaki sa zadowolone ;)

Metus
22-03-2012, 06:53
W jaki sposob sam dbam o odpowiednia wilgotnosc mowilem juz wiele razy ale powiem jeszcze raz kiedys jak jeszcze nie mialem higrometru zraszalem terra codziennie.... potem dowiedzialem sie ze nie powinno sie zraszac gdyz jesli terra sie spryskuje to nawilza sie tylko wierzchnia warstwe torfu a nie calosc. Raz na jakis czas (ok 2 tygodnie) wlewam szklanke wody w podloze swojego terra o wym podloza 30/20 i grubosci torfu ok 4-5cm. W ten sposob (wlewanie wody a nie zraszanie) mam zwilzone cale podloze rownomiernie a nie tylko wierzchnia warstwe tak jak przy zraszaniu.... przy takim zabiegu wilgoc trzyma sie bardzo dlugo na odpowiednim poziomie.. wspomnialem o higrometrze a dlatego ze zanim go kupilem uwazalem ze caly torf musi byc wilgotny... a tu sie okazuje ze nie dokonca jest to prawda... jak wlozylem higrometr okazalo sie ze w terra jest ok 85-90% wilgotnosci.... Teraz jak w terra wilgotnosc jest na poziomie 60-70% to torf wyglada na troche "przesuszony" ale tak nie jest.... wniosek jest jeden... bajka ktora jest rozpowszechniona ze torf nalezy spryskiwac 1-2 razy dziennie jest bzdura!!!! Niektorzy mowia ze napewno mierza dobrze na oko a torf powinien byc wilgotny ale nie moze byc blota ... BZDURA!!!! jesli ktos tak uwaza niech se kupi higrometr... zobaczy czy dobrze sie poslugiwal "okiem". Ktos kto w kilku terra ma lub mial juz jakis dluzszy czas higrometr moze powiedziec ze mierzy na oko a nie osoba ktora dopiero zaczyna przygody z terrarystyka i w zyciu nie widziala higrometru na oczy!!!!!!!!!!!!!

Atrax Robustus
22-03-2012, 07:43
dlatego wlasnie powinno sie wlewac wode w podloze.

Ze spryskiwaniem jest za duzo roboty. Przyznam, ze jak na poczatku spryskiwalem podloze mojej Poecilotherii, to terrarium potrafilo byc wysuszone na pieprz po kilku godzinach od spryskania!

Ostatnio wlalem jej wode na podloze jakies 5 dni temu, i zdaje sie ono teraz dosc suche, jednak to jest tylko wrazenie, bo w rzeczywistosci podloze jest pod spodem bardzo wilgotne.

Tak w ogole, to ci ludzie, ktorzy chca miec z glowy ciagle zamartwianie sie, czy pajak nie ulegnie przesuszeniu, powinni zaczac stosowac ten sposob z wstrzykiwaniem wody lub wlewaniem (jak mowil Metus) wody (ale to raczej przy duzych terrariach, bo w takim pudelku na mocz najlepiej sprawdza sie strzykawka).

Metus
23-03-2012, 06:25
w swoich duzych terra wlewam szklanka a w malutkich wlasnie strzykawka :)

42d3e78f26a4b20d412==