PDA

Zobacz pełną wersję : Wylinka na odwłoku



>>Mimi<<
25-03-2012, 04:07
Mam ptasznika kędzierzawego L2 wylniał i teraz chodzi sobie po pudełeczku jakby nigdy nic tylko ze on w ogóle nie zżucił wylinki z całego odwłoka........ przerzyje? W FAQ pisze tylko o takich przypadkach jak kawałek wylinki zostanie na ciele... Uda mu sie ją jeszcze zrzucic?

Atrax Robustus
25-03-2012, 04:19
Prawdopodobnie wylinka bardzo szybko uschnie i sama odpadnie.
Jesli nie, to mozna probowac ja zwilzyc i probowac bardzo delikatnie zdjac.
Tym bardziej trzeba uwazac, bo pajaczek jest maly.

CD/Tombik
25-03-2012, 04:30
Zwilzyc tylko woda zadne wody utlenione czysta woda po prostu

Metus
25-03-2012, 06:29
ja bym zwilzyl i zostawil. na 100% niepchal bym tam lap!! to moglo by sie zle skonczyc !!

>>Mimi<<
25-03-2012, 09:12
dzięki!. No pchac łap tam nie będę bo albo bym go rozgniutł albo on by mnie ugryzł bo jest bardzo nerwowy z powodu tej wylinki....
Mam jeszcze jedno pytanie: różnie mówicie - jedni ze trza zwilzyc a inni żeby zostawić aż wylinka sie wysuszy......(?)

Atrax Robustus
25-03-2012, 09:20
Poczekaj z tydzien, moze 2. Jesli sama odpadnie, to bedzie dobrze.
Jesli nie, to zwilz troche i sprobuj bardzo dalikatnie zdjac.
Jesli jednak sie boisz, ze zrobisz cos pajakowi, to po prostu zwilz.
Ten kawalek wylinki nie usuwaj lapami, tylko peseta.

Najprawdopodobniej jednak bedzie tak, ze jesli nie odpadnie mu ten kawalek naskorka, to zrzuci go przy kolejnej wylince.

>>Mimi<<
25-03-2012, 09:52
ale jeśli ten kawałek naskórka nadal na nim bedzie to odwłok zostanie wielkosci jak przed wylinka....

newneo
29-03-2012, 10:23
hmm... U mnie wiele albopilosków przy drugiej wylince nie zrzuciło do końca wylinki (pozostała na odwłoku) pomimo duzej wilgotnosci... Ja miałem na to prosty sposub, po prostu wystarczy wziąsc taką pałeczke do uszu i zwilzyc ją delikatnie. Teraz wystarczy tylko wacikiem z pałeczki dotknąc delikatnie pajączka i lekko "pociągnąc"(przy tak malutkim pajaczku trudno to nazwac pocieraniem:) ) po ciele, a wylineczka na 100% przyklei się do wacika i odejdzie od odwłoka:)

>>Mimi<<
31-03-2012, 15:00
no wreszcie się udało ale dopiero gdy go nakarmiłem bo sie wtedy odwłok powiększył:)

42d3e78f26a4b20d412==