PDA

Zobacz pełną wersję : Posiłek Kędziorka



Mardoc
26-03-2012, 07:15
Witam !!!


Mam pytanie :

Mam ptasaznika kedzierzawego po L4 i jak złapie jakąs sredniej wielkosci muche to mu ją daje. On natychmiastowo zuca sie na nia i je . Przynajmniej tak mi sie zdaje ze je bo po tym niby " zjedzeniu " z muchy pozostaje tylko mała kuleczka którą zostawia. Czy to jest normalne u ptasznikiów ?? Czy on to faktecznie je i zostawia " resztki " które nie nadają sie do zjedzenia ?? Bo o ile mi wiadomo to ptaszniki jedza w ten sposób ze łapiąc ofiare wstrzykuja jej jad który trawi zdobycz od srodka a sam pajak " wsysa " juz strawiany pokarm. Czy to prawda ?? Zaznaczam ze jestem początkującym chodowca ptaszników.

pozdrawiam, Mardoc

Zawak
26-03-2012, 07:29
Poprostu pajak sie najadl ta mucha i zostawil resztki. Moje pajaczki jdza swierszcze calutkie nic niezostawiaja zadnych ng ani nic ;) unic niemarnuje sie jedzenie eeheheh niemasz sie czy martwic ze niezjadl chcialby to by zjadl niegrymasliby

Metus
26-03-2012, 07:33
moje zawsze zostawiaja "kulki" zawsze i kazdy!! sa to resztki "niepotrzebne" pajakowi.

Gacek
26-03-2012, 07:53
moje takrze zostawiaja "kuleczki" to normalne

GALN
27-03-2012, 10:10
Nie masz się czym przejmować to całkiem normalne szczególnie u małuch ptaszników nieraz nie zjedzą swojej ofiary do końca ,szczególnie muchy. Mucha ma to "pancerz wypełniony kaszką" małe pająki mają mało jadu i trudno im sobie potadzić z chitynową powłąką .W tej kulce przeważnie zostawają nogi skrzydła i innne odpadki:)

42d3e78f26a4b20d412==