PDA

Zobacz pełną wersję : "Legalizacja" Ptaszników



newneo
27-03-2012, 07:03
Mam pytanko. Czy jesli kupiłem pajaczki od jakiegos chodowcy przez internet, a sa one objęte konwencją waszyngtonska, a ten chodowca nie miał zaswiadczenia ze pajaczki urodziły się w niewoli w naszym kraju, to czy ja mogę jakos te pająki zarejestrowac? Jesli nie, to czy mogę pózniej zgłosic do weterynarza ze te pajaki złozyły kokon, tak aby młode były juz "legalne"? Bardzo prosiłbym o konkretne odpowiedzi od ludzi którzy maja jakies doswiadczenie z tym powiązane , a nie przypuszczenia osób ktore gdzies , cos na forum przeczytały, poniewaz chce miec pewnosc, co i jak.

GALN
27-03-2012, 09:48
newneo przeczytaj troszkę pare postów niżej http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=9089&t=9089

newneo
29-03-2012, 10:12
GALN przeczytaj to co ja napisałem. Interesują mnie konkretne odpowiedzi, a tam zdeeecydowana większosc odpowiedzi jest bardzo NIEKONKRETNA...

Serpent
29-03-2012, 15:38
''ten chodowca nie miał zaswiadczenia ze pajaczki urodziły się w niewoli w naszym kraju''
nie może mieć takiego zaświadczenia bo jak narazie owych nie ma kto wydawać co do weterynarza to ''ogólnikowe'' pojęcie np. technik weterynarii to wątpie żeby się tym nawet zainteresował zresztą wet. z tego co wiem nie wydaje takich zaświadczeń.

Pozdrawiam

dr Robert
29-03-2012, 17:58
Zaświadczenia wydaje urzędowy lekarz weterynarii czyli nie kazdy weterynarz w ciągu 2 tygodni od narodzin. Można je też zarejestrować w urzedzie powiatowym jako kupione przed 1 maja 2002 (choć będzie to małe oszustwo). Na różnych działach tego serwisu było wiele na ten temat (węże, legwan) - wystarczy użyć funkcji "szukaj". Wzory dokumentów dotyczące tej tematyki są na www.terrarium.org.pl
Rejestracja pająków z CITES nie różni się od rejestracji legwanów, pytonów czy waranów.

>>Mimi<<
31-03-2012, 18:47
Wytłumaczcie mi jedną zecz: W opisie grzechotników pisze ze hodowla zwierzat jadowitych w polsce jest ZABRONIONA no więc ptaszniki nie są jadowite????????(chodzi mi tylko o to że niby sa legalne a hodowla zwierzat jadowitych jest zabroniona:)

newneo
02-04-2012, 13:43
jest przepis który mówi ze chodowla zwierząt jadowitych jest zabroniona, ale nie jest on sprecyzowany i jak narazie jest to martwy przepis...

>>Mimi<<
03-04-2012, 09:40
acha thx.

42d3e78f26a4b20d412==