PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoznanie agresywnosci



PapaKrystiano
28-03-2012, 07:11
Siemanko Moja geniculta 3 cm, przejawia sie obecnie duzo agresywnosci
np kiedy wklam lyzeczke do jej pudeleczka blyskawicznie atakuje ja przyjmoja pozycje obronna podnoszac przednie odnoza robi to po ataku. Czy oznacza to ze z wiekim bedzie bardziej agresywna, czy moze bedzie duzo spokojniejsza??

Atrax Robustus
28-03-2012, 08:04
heh, jesli nie chcesz, zeby atakowala, to jej nie draznij :)

Nie wiadomo, jak bedzie sie zachowywac w przyszlosci. Stare samice sa zwykle dosc spokojne, jednak Twoj osobnij ma dopiero 3 cm...
To, czy ptasznik z wiekiem zacznie reagowac na stres ucieczka, a nie agresywnoscia zalezy do niego i nikt nie odpowie Ci na pytanie, ktore zadales.

Niektore osobniki to potulne baranki, a inne....arghh

Krychol
28-03-2012, 13:13
Tak zdarzają się agresywne osobniki a. geniculata!!!!!!!!

PapaKrystiano
28-03-2012, 13:30
aha oka dziekowa bo ten no ;-0 ja go nie draznie jak podlewam lyrzeczka terarium ;-)

yiuldyn
29-03-2012, 04:13
Wczoraj kupiłem a.geniculate zaledwie po 4 wylince. Atak następuje maksymalnie 6 sekund po wsadzeniu czegoś do pudełka. Jestem zaskoczony jej zachowaniem. Ale ciesze się bo te albopilosy takie płochliwe:)

Atrax Robustus
29-03-2012, 04:56
Jak zaszalec, to zaszalec...polecam w takim razie Haplopelmy lub jakies Pterinochilusy :)

iron16
29-03-2012, 10:46
moja geniculata odkąd ją mam jest agresywna. na początku miała 2,5 cm, teraz ma 4,5 i jest nadal agresywna. Teraz nawet czesze przy podlewaniu.

walter
29-03-2012, 19:48
Jak zaszalec, to zaszalec...polecam w takim razie Haplopelmy lub jakies Pterinochilusy :)
He He He ... wcale nie ma potrzeby siegac po "pajaki extremalne" .... wystarczy moja G.rosea "Rosie" (ktora wczoraj wziela sobie i wyliniala bezczelnie, kiedy mnie nie bylo w domu).

ROOX
30-03-2012, 02:19
Widze ,że wasze geniculaty są agresawne.Ja chyba trafiłem na spokojną.
Włoski wyczesywała może ze 4 razy gdy była po trzeciej wylince.Teraz wogóle tego nie robi.Gdy coś jej przeszkadza to jedynie się chowa lecz zaraz wychodzi i robi co ma robić.Jest ruchliwa i w każdej porze dnia i nocy można ją zobaczyć poza jej domkiem.Wczoraj przeszła 8 wylinkę i z tego co zobaczyłem to wszystko jest ok.Mam nadzieje ,że jego albo jej, bo jeszcze nie wiem czy samiec czy samica,zachowanie się nie zmieni.

lipton
30-03-2012, 03:54
no to ja mam naprzykład albopilose która atakuje jak szalona , a jeden z moich pterinochilusuf (spinfer) daje sie brac bezproblemu na reke , i w dodatku jest to dorosły samiec , dziwne to ale prawdziwe jest troche szybki ale nawet nigdy nie był agresywny .

Ptarantirii
11-04-2012, 13:16
no to spoko ja mam gigasa i jesy szalony jak nie wiem:) jest po 4 w.i coraz bardziej sie nie boi bo na poczatku uciekał a teraz bardziej sie przystosowuje do otoczenia<hehe>

42d3e78f26a4b20d412==