PDA

Zobacz pełną wersję : A.avicularia bez pajeczyny



walter
01-04-2012, 09:09
Poltora miesiaca temu do moich pajaczkow dolaczyla A. avicularia.
Kupilem ja za jakas smieszna sume w sklepie zoologicznym gdzie przebywala w fatalnych warunkach: duzo zdechlych swierszcy na podlozu, jakies zwiedle liscie pokryte odchodami ... smrod, syf i malaria.
Pracownica sklepu tlumaczyla sie, ze boja sie sprzatac u takiej smiertelnie groznej tarantuli, ktora moze skoczyc na reke i zabic ... bez komentarza.

O co chodzi? .... O to mianowicie, ze w zapuszczonym terrarium w sklepie miala piekna pajeczyne w ktorej sobie urzedowala.
U mnie natomiast po szesciu tygodniach dalej siedzi na szybach lub galezi, pozera kazda ilosc podanych swierszczy i .... nic - zero pajeczyny.

Czy ktos z was ma A.avicularie ktora nie chce robic pajeczyny?
Wydaje mi sie to troche nienormalne po takim czasie ... :-(

Atrax Robustus
01-04-2012, 09:23
To normalne. Pajak co prawda sie oswoil, ale prawdopodobnie siec zacznie robic gdzies dopiero przed wylinka, albo i po niej.
W koncu widze, ze masz dobrze i ladnie urzadzone terrarium, wiec na pewno nie jest to jego wina.
Mam jeszcze pytanie: Pajak ma w terrarium jakas dziuple, czy zaglebienie, gdzie moglby sie schowac?

walter
01-04-2012, 09:43
Tak, wszystkie moje pajaki + skorpion maja "domki" jak na zalaczonej fotce, nawet jesli niektore z nich zupelnie nie korzystaja.

Atrax Robustus
01-04-2012, 10:38
Mi sie wydaje, ze jest wszystko bardzo dobrze. Zawsze jednak mozna dac troche wiecej przestrzeni zyciowej w postaci jakiejs kory wklejonej do scianki terrarium. Ja tak zrobilem i Poecilotheria zaczela robic pajeczyne, jednak nikt pajaka nie zna do konca, wiec nie wiadomo, jak to bedzie u Twojego :)

GALN
01-04-2012, 13:51
Mój cambridgei zawsze robił ładne sieci a teraz coś mu odbiło i całą sieć zdemolował i zrobił z niej pęczek nowej nie robi ale czekam.Przyczyną że
twoja gadzinka nie robi sieci może być też to że ma łatwy dostęp do porzywienia i nie marnuje cennej energi na sieci bo po co jak jedzonko samo do niej przychodzi :)ale kto to wie do końca.

42d3e78f26a4b20d412==