PDA

Zobacz pełną wersję : Mieliście dorosłego samca kędzierzawca?



yiuldyn
03-04-2012, 04:47
Jeśli tak to ile wam żył po ostatniej wylince? Nic już nie jadł? Nic nie pił? Kupiłem takiego jedengo po promocyjnej cenie. I pomoge mu dożyć pare miesiecy. Jest 3 miesiące po ostatniej wylince, ile może pożyć? Podobno były przypadki jak ptasznik dożywał 2 lat po ost. wyl.!

Splinter
03-04-2012, 07:28
moj zyje juz 8 miechow:) i sie trzyma je ale rzadkoa pije non toper

GALN
03-04-2012, 09:17
Tak mniej więcej 7 miesięcy ale jak obniżysz temperaturę to czas zgonu powinien się o parę miesięcy przesunąć.yiuldyn dokup samiczkę i daj chłopcu troszkę zaszaleć umil mu ostatnie jego dni jak możesz.;)

Huhros
03-04-2012, 15:49
ja mialem po ostatniej- zachowywal sie tak jak zawsze, tylko ze mial haczyki i bulbasy :)

yiuldyn
04-04-2012, 00:58
Myślicie że podoła? Jest bardzo słaby i chudy. Podobno w przeszłości zjadł samice!:) Sam nie wiem. Ale z przyjemnością bym rozmnożył moje pajączki... Ale nie mam samicy

Awikularia_
04-04-2012, 05:10
Jeżeli samiec przestanie jeść, żadną siłą nie zmusisz go do przyjmowania pokarmu. Samiec B. albopilosum żyje około roku po przejściu ostatniej wylinki. Są oczywiście gatunki ptaszników, których samce żyją 2-3 lata, ale B. albopilosum do nich nie należy. Z reguły przez około pół roku (czasami krócej, a czasami dłużej) samiec normalnie przyjmuje pokarm, po czym nagle przestaje jeść. Odwłok mu się kurczy tak, że nierzadko pająk przypomina chodzący głowotułów... Jeden z moich samców (już nie pamiętam gatunku) nie jadł 8 miesięcy i w końcu padł.

yiuldyn
05-04-2012, 04:14
A będzie zdolny do zapłodnienia? Wczoraj jadł mieszanke pinek i mączników! Czyli może jeszcze przymuje pokarm.

Awikularia_
05-04-2012, 15:30
Najlepsza forma samców przypada na wiek tak od 2 miesięcy do pół roku. Ale po tym czasie nadal będzie zdolny do zapłodnienia samicy, tyle że jego nasienie może nie wystarczyć na cały kokon.

ćwiklus
10-04-2012, 13:11
moja samica miala wlasnie wylinke i szukam faceta ale jak o zjadl samice to troche szkoda mi mojej a po drugie nie mam doswiadczenia w rozmnazaniu wiec sie troche boje, skad jestes

42d3e78f26a4b20d412==