PDA

Zobacz pełną wersję : jak zmienia się pająk przed wylinką???



Foxtrott
03-04-2012, 11:46
jak zmienia się pająk przed wylinką???
wiem, że następuje ciemnienie odwłoka, ale na tym moja wiedza się niestety kończy.
czy ktoś z was wie, jakie są inne zmiany wyglądu pająka-oznaki zbliżającej się wylinki?????

Metus
03-04-2012, 14:25
to zalezy tez od gatunku pajaka. np blondi zmieniaja kolor. po wylince sa prawie czarne a przed brazowieja (blakna) mysle ze jesli chodzi o samo zachowanie to wiesz jak to wszystko sie ma do wylinki...

Huhros
03-04-2012, 15:52
po 1. to odwlok ciemnieje,
po 2. odwlok zdaje sie troche rosnie (moze tylko mi sie tak wydaje?)
po 3. jest malo ruchliwy (raczej ospaly)
po 4. to nic nie je i raczej ucieka przed zarciem
po 5. kladzie sie na plecach i rusza nogami ;)

ROOX
04-04-2012, 00:08
Ja zauważyłem ,że odwłok rośnie pająkowi i robi się ciemniejszy,nie reaguje na pokarm (a wręcz podawane mu "robaki" denerwują pająka),
karapaks robi się troche mniejszy,nogi stają się bardziej suche.Ale to moje spostrzeżenia.

_ _ _ _ _
Acanthoscurria geniculata L8 "PEPSI"
_ _ _ _ _

Awikularia_
04-04-2012, 05:06
Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości jest pająk. Im jest większy, tym czas od wylinki do wylinki się wydłuża. Kilkanaście dni (u dużych ptaszników nawet kilka tygodni) przed wylinką ciemnieje odwłok (najlepiej jest takie coś sprawdzić, kiedy pająk wyczesze sobie włoski z odwłoka), kolory stają się jakby przygaszone, a kończyny (szczególnie u młodych ptaszników) robią wrażenie cieńszych. Większość pająków odmawia przyjmowania pokarmu po ściemnieniu, ale nie jest to regułą - zdarza się, że dzień przed wylinką zapoluje, a kilka godzin później linieje. Tuż przed wylinką odwłok ptasznika błyszczy się jak naoliwiony. Jeżeli tak się dzieje, to znak, że bardzo niedługo będzie wylinka.

42d3e78f26a4b20d412==