PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy skorpion



Bioły
06-04-2012, 13:39
Witam

Chodzi o to że mam skorpiona cesarskiego nie wiem po której wylince ale ma gdzieś około 6 cm. Dziśiaj kupiłem jeszcze jednego tego samego gatunku i połączyłem go z tym starym. Nie wiem czy ze sobą walczą ale sie sobą interesują , chodzą po sobie itd. Mam pytanie czy mam je roździelic bo troszkę sie boje że zaczna walczyć.

Pomocy

michasz
07-04-2012, 01:58
jak benda walczyc to je rozdziel...ale chyba nie powinno sie nic dziac jak bedziesz im dawal wystarczajaco zarcia i miejsca=]

walter
07-04-2012, 09:46
Najczesciej (jesli wogole) walcza dwa samce o teren. zarcie lub samice.
Jezeli maja wystarczajaco duzo miejsca i dosyc jedzenia, nie powinno dojsc do mordobicia ... chociaz czasami moze zdazyc sie wyjatkowo agresywny osobnik - wtedy faktycznie nie ma innego wyjscia i trzeba je odseparowac.

>>Mimi<<
07-04-2012, 13:41
A czy jak skorpiony się biją to używają kolców jadowych? Jeśli tak to mogą się zabić swoim jadem?

walter
07-04-2012, 22:54
P.imperator bardziej polega na swoich silnych i duzych szczypcach.
W pierwszym stadium walki zawsze stara sie zlapac i odepchnac przeciwnika.
Jesli nie skutkuje, wtedy uzywa kolca jadowego, ktorym faktycznie moze zabic, jesli uda mu sie trafic przeciwnika w miekkie miejsce pomiedzy pancerzem.
Inne gatunki skorpionow (z mniejszymi szczypcami i silniejszym jadem) uzywaja kolcow natychmiast, zarowno w walce jak i przy polowaniu.

Czytalem gdzies, ze P.imperator samiec uzywa rowniez kolca jadowego podczas tanca godowego, stukajac nim partnerke po pancerzu ... taka ekstremalna forma seksu :)

Sebastian
11-04-2012, 04:55
wg mnie jeśli nie się nie atakują to ich nie rozdzielaj.Moje Pandinusy chociaż mają dużo miejsca w terra cały czas siedzą razem.

:: batmex ::
12-04-2012, 12:30
powiem wiecej : nie tylko samiec uzywa kolca , ale i samica nie pozostaje dluzna :)

wyglada to tak , jakby ze soba walczyly , ale telsony maja "podwiniete"; przy pierwszych godach moich pandinuskow niezle sie przestraszylem , ze sie pozabijaja , a one sie po prostu ciupcialy :DDDDD


pozdrawiam
bat

42d3e78f26a4b20d412==