PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowla T.Blondi - łatwa czy trudna ?



Jimbo
08-04-2012, 01:12
Właśnie planuję kupić tego pająka, ale słyszałem różne opinie na temat trudności w jego hodowli. Jedne źródła podają, że polecana jest tylko dla zaawansowanych hodowców, inne, że niekoniecznie. Byłbym wdzięczny, jeśli podzielilibyście się swoimi doświadczeniami. Podstawowe pytanie : czy często padają.

Metus
08-04-2012, 02:10
Mam T.Blondi od polowy lutego. Jak kupowale byla po 3 wylince a aktualnie jest po 5. Jest całkiem ladnym pajakiem o niesamowitych rozmiarach. Teraz ma ok 12cm razem z nogami (jeszcze nie mierzylem bo 2 dni temu przeszla wylinke) T.Blondi z tego co wiem roznia sie charakterkiem. Moj jest bardzo agresywny. Moim zdaniem nie sprawia żadnych trudności. Musze uwazac zeby nie ugryzla mnie ale to tak samo jak np P.Formosa. T.Blondi nie ma silnego jadu ale ma go calkiem sporo wiec nalezaloby uwazac. Zanim kupilem tez balem sie ze zdechnie bo niby jest duza umieralnosc mlodych. Moja howa sie bez problemow. Rośnie, nie wybrzydza w zarciu itp. Moim zdaniem jesli nie jest to Twoj pierwszy pajak (a jesli dobrze kojarze to nie jest) to z powodzeniem mozesz sobie na niego pozwolić.

Jimbo
09-04-2012, 11:45
Ok, dzięki. Jaką u niego masz temperaturę i jak często zraszasz ?
Jeszcze mam pytanie do znawców: do jakich rozmiarów dorasta samiec Blondi, bo jak znam życie to pewnie dostanę samca ;)

Metus
09-04-2012, 14:01
Temperatura... to zalezy od miesiaca :) zima na max 25stC a latem bez ogrzewania do 40stC !!! niestety taka panuje u mnie w pokoju temperatura latem... dzis o 7 rano w pokoju mialem juz 27stC!!.
wilgotnosc na poziomie 70-85%

42d3e78f26a4b20d412==